Szukasz jakichś ukrytych skarbów w Europie, które wzbogacą Twoją kolejną podróż zagraniczną? Europa to rozległy kontynent o bogatej historii i naturalnym pięknie. Jeśli jesteś zmęczony tymi samymi starymi widokami i tłumami lub chcesz zyskać nowe spojrzenie na dany kraj lub miasto, to powinieneś poświęcić trochę czasu na odwiedzenie nowych i unikalnych miejsc.

1. Awinion

Awinion

Awinion to prawdziwa perła turystyczna na mapie Francji. Średniowieczny klimat miasteczka powoduje, że poniekąd przenosimy się w czasie.

Warto wspomnieć, że w czternastym wieku miasto stało się siedzibą papieży i w związku z tym do dzisiaj można podziwiać niezwykły Pałac Papieski w stylu gotyckim. Już za kilkanaście euro można kupić bilet, by zwiedzić zakamarki Pałacu, a następnie napić się pysznej kawy na terenie obiektu.

2. Evora

ulice Evora

Evora to urocze miasteczko w Portugalii o dość dużym znaczeniu historycznym. Położone jest na brzegu rzeki Anas. Miasteczko nie jest zbyt oblegane przez turystów, choć należy wspomnieć, że jego centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W mieście znajdują się pozostałości oryginalnej rzymskiej świątyni, a także całe mnóstwo innych zabytków, które przetrwały wiele epok, by dziś stać się atrakcją turystyczną.

3. Andora

Andora

Można powiedzieć, że Andora to zapomniane państwo wciśnięte pomiędzy Francję i Hiszpanię, które cieszą się wystarczającym uznaniem turystów i nie muszą walczyć o ich uwagę. W przeciwieństwie do Andory, która często w ogóle nie jest brana pod uwagę.

Doliny Andory leżą w Pirenejach i właściwie na tym można by poprzestać. Góry to kwintesencja tego kraju. Miejsce zachwyca niezwykłymi widokami i z pewnością zasługuje na miano prawdziwej perły europejskiej. Ciekawostką jest, że urzędowym językiem w kraju jest język kataloński.

4. Telcz

Telcz
źródło: Adam Dziura / Wikipedia

Telcz to niewielkie miasteczko na południu Czech, które zasłynęło przede wszystkim z bajecznego rynku. Miasteczko ma jednak o wiele więcej do zaoferowania, biorąc pod uwagę jego historię sięgającą osiemnastego wieku.

To idealne miejsce na jednodniową wycieczkę lub dłuższy urlop, jeżeli tylko zależy nam na spokojnym wypoczynku. Miasteczko zamieszkuje nieco ponad pięć tysięcy osób.

5. Belgrad

Belgrad

Belgrad to stolica Serbii i miasto, które trudno zaliczyć do miast olśniewających. Pierwszym wrażeniem jest uczucie, że czas zatrzymał się w tym mieście 40 lat temu i od tamtej pory nic się nie zmieniło.

Warto udać się na główną ulicę Kneza Mihaila, która jest głównym deptakiem i miejscem, w którym toczy się życie zarówno kulturalne, jak i finansowe. Miasto cieszy się swoistym klimatem, którego nie znajdziemy w żadnym innym miejscu.

Niedaleko miasta Vik i Myrdal w południowo-wschodniej Islandii znajduje się jedna z piękniejszych czarnych plaż na świecie. Czarny kolor piasku to skutek spływającej do Atlantyku gorącej magmy, która w zderzeniu z lodowatą wodą zamieniła się w drobny pył.

Miejsce zachwyca licznych fotografów i stało się ulubionym plenerem ślubnym nawet dla zagranicznych gości ze względu na charakterystyczne bloki bazaltowe znajdujące się na plaży.

4.7/5 - (ilość ocen: 7)

Dodaj komentarz