motława

Jednym z najbardziej znanych miast w naszym kraju jest Gdańsk. Wiele osób wybiera się tam na weekend lub na czas urlopu, jednak wybierając to miejsce kierujemy się głównie chęcią odpoczynku na plaży wspólnie z naszymi najbliższymi. Wiele osób wyjeżdża tam również ze względu na studia.

Jednak często zapominamy o potencjale jakie to miasto posiada. Zamiast godzinami wylegiwać się na plaży, moglibyśmy odwiedzić wiele ciekawych miejsc, które Gdańsk ma dla nas w ofercie.

Chcielibyśmy przedstawić nasze propozycje atrakcji, które warto odwiedzić wybierając się na urlop do tego nadmorskiego miasta.

1. Ul. Długa – miejsce, które może zachwycić nas swoją architekturą. Znajdujące się przy ulicy budynki tworzą idealną kompozycję, która zwraca uwagę wszystkich turystów.

2. Ul. Mariacka – kolejne miejsce, do którego warto przejść się na spacer i podziwiać wygląd kamienic wybudowanych w okolicy.

3. Wielka Zbrojownia – miejsce, które przyciągnie uwagę fanów historii.

4. Złota Brama – warto zobaczyć ją szczególnie w godzinach wieczornych.

5. Brama Zielona – ona również robi wyjątkowe wrażanie na odwiedzających Gdańsk turystach.

6. Fontanna Neptuna – jest to dobrze znany zabytek w mieście. Warto choć raz w życiu zobaczyć go na żywo.

7. Kościół św. Brygidy – fani kościołów będą zachwyceni pięknymi wnętrzami tej kaplicy.

8. Koło Widokowe- to świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi, wjazd na samą górę pozwala zobaczyć naprawdę piękną panoramę.

9. Murale Gdańsk Zaspa – to atrakcja kierowana dla osób młodych, które doceniają ten rodzaj sztuki.

10. Fortyfikacje Obronna Mołtawy – niesamowity widok, który wzbudzi zachwyt u każdego z nas.

Gdańsk posiada szeroką ofertę turystyczną dla osób go odwiedzających. Naprawdę warto się z nią zapoznać, ponieważ dzięki temu możemy spędzić wyjątkowo czas z naszymi bliskimi zapoznając się z kulturą i historią naszego kraju.

Warto zdecydować się na zaplanowanie choć kilku dni w ten sposób, aby nie spędzać całego dnia na plaży. Dzięki temu nasz urlop będzie wyjątkowy i pozwoli nam poszerzyć naszą wiedzę.

4.5/5 - (ilość ocen: 11)

Dodaj komentarz