Szczecin

Coraz większa część naszego społeczeństwa podróżuje. Poświęcamy czas na wybieranie najpiękniejszych miejsc za granicami naszego kraju i wydajemy duże pieniądze na wyjazdy.

Często niestety zapominamy o tym jak wiele wyjątkowych atrakcji może zaoferować nasz własny kraj i jak wiele miejsc naprawdę warto odwiedzić.

Dziś chcielibyśmy zachęcić państwa do odwiedzenia Szczecina, jednego z portowych miast, które z pozoru wydaje się być ubogie w atrakcje, jednak można spędzić tam naprawdę wyjątkowo czas.

Mamy dla was 10 miejsc, które naprawdę warto odwiedzić wybierając się do Szczecina.

1. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Miejsce, które zachwyci każdego swoją wyjątkową i nowoczesną architekturą. Fani muzyki mogą wybrać się tam na koncert, pozostali mogą podziwiać wygląd budynku.

2. Park Kasprowicza. Idealne miejsce, w którym można odpocząć i spędzić czas z dziećmi i przyjaciółmi. Świetne rozwiązanie na letnie popołudnie.

3. Cmentarz Centralny. Osoby, które lubią podziwiać architekturę cmentarną znajdą tu wiele pięknych pomników, które warto docenić.

4. Wału Chrobrego – miejsce skierowane dla fanów spacerów i pięknych widoków.

5. Muzeum Techniki i Komunikacji – świetnie czas spędzą tu zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Można się tu wiele nauczyć.

6. Bazylika Archikatedralna PS. Św. Jakuba Apostoła. Obowiązkowy punkt w trakcie zwiedzania Szczecina.

7. Puszcza Bukowa – zapraszamy tu wszystkich fanów odpoczynku na łonie natury.

8. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie – wielu z nas kocha zwiedzanie zabytkowych zamków – tu również można podziwiać piękno.

9. Szczecińskie Podziemne Tarasy Turystyczne. Muzeum, które może zadziwić każdego z nas.

10. Stary rynek. Jak większość miast Polski, Szczecin również zachwyca wyglądem starego rynku.

To tylko kilka przykładowych miejsc, które można zobaczyć w Szczecinie. Jest to wyjątkowe miasto z naprawdę niezapomnianym klimatem. Warto choć raz wybrać się tam na kilka dni i sprawdzić ofertę, którą przygotowały dla nas władze miasta. Gwarantujemy, że będą to dobrze spędzone dni wspólnie z rodziną i naszymi bliskimi. Sprawdźmy nasze polskie dobra.

4.1/5 - (ilość ocen: 11)

Dodaj komentarz