11 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Mikołajkach

wyścig

Mikołajki to miejsce idealne na wypoczynek. Latem jest wiele interesujących atrakcji, m.in. rejsy statkiem po jeziorze, wycieczki dookoła jeziora, czy nurkowanie. Można też wypożyczyć łódź lub kajak i popływać po jeziorze. Przy wielu brzegach jeziora są specjalne plaże, którymi można się delektować. A na zimę Mikołajki zmieniają się w bajkowy świat. Można tu znaleźć wiele ścieżek biegowych, stoków narciarskich, a także zjeżdżalnie i trasy spacerowe. Sprawdź też -> Mikołajki atrakcje dla dzieci

1. Jezioro Śniardwy

Śniardwy to największe polskie jezioro, z powierzchnią 113,8 km². Jego malownicza tafla wody to nie jedyna atrakcja, jaką może Wam zaoferować. Unikalny ekosystem, 8 wysp i największe europejskie lęgowisko łabędzia niemego sprawiają, że to miejsce ma wyjątkową wartość.

2. Wioska Żeglarska

Wioska Żeglarska w Mikołajkach to wyjątkowe miejsce położone na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, tuż nad brzegiem Jeziora Mikołajskiego. Jest bardzo rozbudowana i oferuje mnóstwo atrakcji – od miejsc cumowniczych, po stację benzynową dla jachtów, wypożyczalnię rowerów, scenę koncertową, restauracje, sklepy, a nawet zabawy dla dzieci. To raj dla żeglarzy i tych, którzy uwielbiają spędzać wolny czas nad wodą.

3. Jezioro Mikołajskie

W Mikołajkach, port żeglarski zachwyca szczególnie po zmroku. Samo Jezioro Mikołajskie jest niewielkie, ale odgrywa ważną rolę w mazurskiej sieci wodnej. Promenada wokół niego oferuje przyjemny spacer brzegiem jeziora, od centrum miasteczka do Przesmyku Przeczka, który łączy je z Jeziorem Śniardwy. Przez cały dzień, grupy wczasowiczów spacerują wzdłuż deptaka, a wieczorami życie nocne i rozrywkowe kwitnie.

4. Wieża Widokowa na Śniardwy

Podczas pływania po ogromnym jeziorze Śniardwy trudno jest docenić jego przyrodnicze piękno. Jednakże, aby to zrobić, można wybrać się na wieżę widokową zlokalizowaną na terenie prywatnym, do której obowiązuje opłata za wejście. Z góry będziecie mogli podziwiać piękny widok na jezioro.

5. Hotel Gołębiewski

Jeśli szukasz miejsca, które zapewni Twoim dzieciom niezapomniane wrażenia, Hotel Gołębiewski w Mikołajkach jest idealnym miejscem. Można tu znaleźć bogatą ofertę interesujących miejsc, atrakcji dla całej rodziny, wyśmienitą kuchnię, doświadczony personel i profesjonalną obsługę. Niezależnie od pory roku, możesz przyjechać tu na ferie, święta, wakacje lub weekend, zarezerwować pokój lub po prostu przyjść na odwiedziny. Znajdziesz tu basen, SPA, oferty gastronomiczne i plac zabaw dla dzieci

6. Promenada

Jeśli zamierzacie wybrać się na wycieczkę wzdłuż brzegu jeziora Mikołajskiego, to promenada jest idealnym miejscem. Przebiega ona od centrum miasteczka aż po Przemyski Przeczek i ma długość 1526 metrów. W 2020 roku przeszła gruntowną modernizację, dzięki której zyskała 15 stałych pomostów oraz 5 dużych przystani dla dużych jednostek. Wszystko uzupełniono roślinnością oraz obiektami małej architektury, które całkowicie odmieniły jej wygląd.

7. Festiwale

Dni Mikołajek – Margaret była główną gwiazdą Dni Mikołajek 2021, które są coroczną tradycją rozpoczynającą sezon letni w tej miejscowości.

Festiwal Szantowy – 44 edycja Festiwalu Szantowego obdyła się w ostatni weekend lipca. To najstarszy w Polsce festiwal muzyki żeglarskiej organizowany na Mazurach.

8. Park Wodny Tropikana

Park Wodny Tropikana jest szczególnie lubiany przez dzieci. Można tu skorzystać z basenu sportowego, rekreacyjnego z falą, rwącej rzeki, a także z brodzika dla dzieci. Najmłodsi mogą też bawić się na kolorowych i bajkowych atrakcjach.

9. Klub Jeździecki „Stajnia”

Kucyki i koniki to zwierzęta, które są bardzo lubiane przez dzieci. „Stajnia” w Mikołajkach oferuje dzieciom możliwość nauki jazdy konnej na lonży i padoku, jak również jazdę konną w terenie. W ofercie znajdują się także przejażdżki bryczkami lub wozami konnymi po pięknych okolicznych terenach, jak również wycieczki do Parku Dzikich Zwierząt lub do niedalekich rezerwatów. Każda taka przygoda na długo zapada dzieciom w pamięć.

10. Zamek Ryn

Osoby zafascynowane historią mają wciąż powód, by zawitać do zamku w Rynie, adaptowanego obecnie na luksusowy hotel i centrum kongresowe. Przyciąga on bowiem odnowionymi murami i elementami architektonicznymi wnętrz, jak również bogatą kolekcją średniowiecznego uzbrojenia. Zwiedzając Ryn, można przenieść się w czasie i odkryć burzliwe dzieje Prus Wschodnich i Mazur.

11. Gród Galindów

Wioska Galindów, jest dawnym siedliskiem ludu pruskiego. Jej historia z pewnością zasługuje na zwiedzanie. Na miejscu można zobaczyć kamienne kręgi, uroczyska leśne oraz pieczary skalne, jak również dobrze zachowane domy Galindów i przedmioty z codziennego życia.

4.3/5 - (ilość ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *