hotel koło mola w Sopocie

Doskonałym rozwiązaniem na letni lub wiosenny weekend będzie wybranie się na rodzinną wycieczkę do Sopotu. W mieście znajduje się zdecydowanie większa liczba atrakcji, niż mogłoby się wydawać. Co warto zobaczyć?

Sopockie plaże

Osoby, które będą w Sopocie muszą wybrać się na plaże. Członkom rodziny na pewno przypadnie do gustu przyplażowa gastronomia. Ponadto plac zabaw został bardzo zgrabnie wkomponowany w krajobraz i niezwykle uroczo nawiązuje do tematyki związanej z morzem. Rodzice mogą z dziećmi w trakcie spaceru moczyć nogi czy wdychać cenny jod.

Molo w Sopocie

Molo w Spocie jest kolejnym miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć. Godny uwagi jest fakt, że to najdłuższe molo w całej Europie. Jego długość wynosi bowiem aż 511 metrów. Nie wszyscy o tym wiedzą. Nie można zapomnieć, że spacer na molo ma ogromne walory zdrowotne. W najprostszym możliwym ujęciu stężenie jodu będzie rosło w miarę oddalania się od lądu. Warto zaznaczyć, że na samym końcu stężenie jodu jest nawet dwa razy wyższe, niż na plaży

Kompleks Zakładu Balneologicznego i Łazienek Południowych

Świetnym rozwiązaniem będzie wybranie się na rodzinny spacer po zielonej okolicy Zakładu Balneologicznego. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że dzieci na dłużej zatrzymają się przy charakterystycznej zakładowej wieży.

Państwowa Galeria Sztuki

Jeżeli rodzinę w trakcie wycieczki po Sopocie złapałby deszcz, warto wybrać się do Państwowej Galerii Sztuki. Należy mieć świadomość, że według różnych rankingów wspomniana galeria sztuki zajmuje trzecie miejsce w kategorii wystaw współczesnych.

Pijalnia Wód Solankowych

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że sopocka solanka ma 70 milionów lat. Oczywiście jej smak będzie dość słony. Pomaga jednak zarówno na odporność, jak i różnego rodzaju schorzenia reumatologiczne.

Muzeum Sopotu

Warto wybrać się do Muzeum Sopotu, by zobaczyć jaką renomą cieszyło się miasto na początku XX wieku. Muzeum zlokalizowane jest w zabytkowej willi przedsiębiorcy i kupca, czyli Ernsta Claaszena. Godny uwagi jest fakt, że obiekt znajduje się bardzo blisko plaży.

Rozrywkowy Monciak- bulwar im. Bohaterów Monte Cassino

Jest to z kolei najbardziej rozpoznawalna ulica w Trójmieście. Rekomendowane jest zatem odbycie nawet krótkiego spaceru Monciakiem. Nie można oczywiście pod żadnym pozorem zapomnieć zrobić sobie zdjęcia z Krzywym Domkiem.

Willowy Sopot

Jeżeli wspomniana wcześniej ulica będzie zbyt głośna dla dzieci, warto udać się na spacer znacznie spokojniejszymi ulicami np. Kościuszki, Skłodowskiej-Curie czy Haffnera.

Dworek Sierakowskich

Należy mieć świadomość, że Dworek Sierakowskich został wzniesiony w XVIII wieku. Ponadto jest najstarszym budynkiem w mieście. Obecnie dworek pełni funkcję siedziby Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.

Sopockie zielone spacery

Warto wiedzieć, że miasto Sopot może poszczycić się bardzo zadbanymi zielonymi terenami, które są doskonale przygotowane do rodzinnych spacerów czy przejażdżek rowerowych. Świetną opcją będzie przejście się z dziećmi zielonymi alejkami. Można w ten sposób odpocząć.

4.5/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz