Co Warto Zobaczyć w Zielonej Górze

Zielona Góra

Zielona góra to miasto, do którego przyjeżdżają turyści z całej Polski. Prócz licznych zabytków, placówek edukacyjnych i atrakcji turystycznych, można tu odpocząć w pięknych parkach lub pospacerować licznymi szlakami turystycznymi, łączącymi Zieloną Górę z pobliskimi miastami.

A dla miłośników pysznego jedzenia, polecane są tu wyjątkowe dania regionalne.

Zielona Góra jest miastem idealnym na wycieczki, najlepiej te kilkudniowe, z racji ogromnej ilości atrakcji, które czekają na turystów.

Co Warto Zwiedzić w Zielonej Górze?

Do najciekawszych miejsc, które nie tylko bawią ale również kształcą zalicza się Centrum Przyrodnicze. To nowoczesna placówka, która za pomocą licznych zabaw i sprzętów, uczy i rozwija wyobraźnie dzieci, młodzieży a nawet osób dorosłych. Znajdują się tu stanowiska z różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, nauki o człowieku i Ziemi, a nawet stanowisko z wirtualną rzeczywistością, gdzie przenosimy się do parku jurajskiego, wypełnionego groźnymi dinozaurami.

Centrum Przyrodnicze w Zielonej górze poprzez zabawę uczy i rozwija. Spędzony tu czas z pewnością nie będzie stracony, a dzieci wyjdą zadowolone i bogate w nowe doświadczenia. Dzięki licznym atrakcją można spędzić tu niemal cały dzień. Miejsce doskonałe dla rodzin z dziećmi.

Kolejną atrakcją w Zielonej Górze jest Park Piastowski. To ogromny park, w którym mieszczą się liczne pomniki przyrody oraz ogromny, nowoczesny plac zabaw. Dla osób, które lubią piesze wycieczki, czeka tu sporo ścieżek spacerowych.

Trzecią już propozycją, spędzenia wolnego czasu w Zielonej Górze jest Skansen etnograficzny w Ochli. To wyjątkowe muzeum, gromadzi ponad 8000 zabytków, na 13 hektarowej powierzchni. W muzeum znajdują się 4 działy poświęcone sztuce, kulturze technicznej, budownictwie ludowym oraz strojów i tkanin.

Muzeum ma bardzo bogaty program edukacyjny, który umożliwia przybliżenie wiedzy dotyczącej między innymi pracy wykonywanej dawniej. Znajduje się również miejsce na ognisko, przy którym można miło spędzić czas.

Zielona Góra to miejsce idealne na rodzinną wycieczkę. Dzięki licznym atrakcją, żaden uczestnik nie będzie się nudził a w ciekawy sposób, pozna zwyczaje, tradycje oraz legendy związane z Zieloną Górą.

4.5/5 - (ilość ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *