Krynica Morska Atrakcje 2024: Co warto zobaczyć

Krynica Morska to bardzo piękna nadmorska miejscowość, która szczególnie chętnie jest odwiedzana przez turystów w porze letniej. Dobrze będzie zapoznać się z atrakcjami, które się w niej znajdują, bo wówczas być może zechcemy tam przyjechać. Atrakcji nie brakuje, a wśród nich znajduje się też całkiem sporo tych, które mają szansę spodobać się najmłodszym.

Park linowy

Ulica Przyjaźni 5

W Krynicy Morskiej znajduje się też całkiem ciekawy park linowy. Ta atrakcja przypadnie do gustu przede wszystkim osobom, które lubią spędzać czas w aktywny sposób. Jeśli zatrzymaliśmy się w Krynicy na kilka dni, przynajmniej jeden warto poświęcić na wizytę w tym właśnie miejscu. Będzie to ciekawa alternatywa dla błogiego wylegiwania się na plaży w promieniach letniego słońca. W tym parku linowym mamy do czynienia z naprawdę urozmaiconymi, ciekawymi trasami. Co ważne, trasy dostosowane są do możliwości różnych osób. Jedne z nich są łatwe, inne trudniejsze, a jeszcze inne należą do wyjątkowo wymagających. Dzięki temu, każdemu odwiedzającemu ten wyjątkowy park linowy z dużym prawdopodobieństwem uda się znaleźć coś dla siebie. Odwiedziny w tym parku linowym spokojnie mogą potrwać przez kilka godzin. Wyprawa do tego miejsca jest dobrą opcją dla całej rodziny.

Bezleśna Wydma Szara

Ulica Bursztynowa 3

Zdecydowanej większości z nas z morzem kojarzą się wydmy. Jeśli chcemy podziwiać ich majestatyczne piękno, koniecznie udajmy się na Bezleśną Wydmę Szarą znajdującą się właśnie w Krynicy Morskiej. Do miejsca tego można będzie dotrzeć zarówno pieszo, jak i rowerem. Zarówno jedna, jak i druga opcja jest godna uwagi. To, jaką wybrać zależy tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji i upodobań. Jeżeli podróżujemy po Krynicy Morskiej i okolicy samochodem, będziemy musieli pozostawić go na jednym z pobliskich parkingów. Bezleśna Wydma Szara prezentuje się wyjątkowo pięknie, niezależnie od tego, z jakimi warunkami pogodowymi mamy do czynienia. Miejsce to jest zwykle ciche i spokojne. W sezonie wakacyjnym może jednak spacerować tu więcej turystów niż zwykle. Miejsce to sprzyja nie tylko podziwianiu przyrody, ale także wsłuchiwaniu się w szum fal morskich czy śpiew ptaków. Można tu też odetchnąć od miejskiego zgiełku, czując na karku powiew orzeźwiającej morskiej bryzy. Jeśli decydujemy się wybrać w to piękne miejsce, pamiętajmy jednak o tym, aby zachowywać się zgodnie z zasadami, które obowiązują na wydmach. Roślinność wydmowa podlega wyjątkowo ścisłej ochronie prawnej. Za złamanie zakazów i nakazów obowiązujących w takich miejscach trzeba będzie zatem zapłacić spory mandat.

Wielbłądzi Garb

Gdańska 143

Jedną z atrakcji, którą warto zaliczyć przebywając w okolicy Krynicy Morskiej jest także Wielbłądzi Garb. Aby móc dostać się w to wyjątkowe i ciekawe miejsce, trzeba będzie się troszkę poświęcić. Wspięcie się na szczyt Wielbłądziego Garbu wymagać będzie bowiem pewnego wysiłku. Niemniej jednak, taka wędrówka może okazać się całkiem przyjemna, zwłaszcza dla miłośników aktywnej formy spędzania swojego wolnego czasu. Panorama może być stąd przysłonięta przez roślinność, ale nie powinno to zbyt mocno wpływać na nasze doznania estetyczne. Znajdując się na szczycie Wielbłądziego Garbu będziemy mogli podziwiać między innymi wspaniały i pełen majestatu Zalew Wiślany. Na tym jednak nie koniec. Po drugiej stronie będziemy zaś mogli zaobserwować zatokę. Dobra wiadomość jest taka, że miejsce to nie należy do jakichś szczególnie obleganych przez turystów przebywających w Krynicy Morskiej. Wręcz przeciwnie, jest ono bardzo ustronne i spokojne. Jeśli zależy nam na chwili odpoczynku od zgiełku i hałasu, koniecznie się tu wybierzmy. Wielbłądzi Garb to z całą pewnością nietypowe, choć bardzo fajne miejsce na romantyczne spotkanie we dwoje. O wiele lepiej wybrać się tu jednak za dnia. Po zapadnięciu zmroku możemy mieć bowiem trudności z zejściem z Wielbłądziego Garbu. Do miejsca tego prowadzi przecież bardzo stroma ścieżka. Szczególną ostrożność trzeba zachować podczas schodzenia z góry w deszczowe dni.

Kościół świętego Piotra Apostoła i świętego Franciszka z Asyżu

Ulica Teleexpresu 4

Świątynia pod wezwaniem św. Piotra Apostoła i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej pełni funkcję rzymskokatolickiego kościoła parafialnego. Pierwotnie stanowił on kaplicę należącą do Zgromadzenia Sióstr Świętej Katarzyny i Męczennicy, czyli tak zwanych katarzynek. Kościół ten został wzniesiony w dużej mierze dzięki wsparciu biskupa warmińskiego Maksymiliana Kallera. Świątynię poświęcono tuż przed wybuchem II wojny światowej, bo w 1939 roku. Po jej zakończeniu kościół ten wymagał remontu, a z czasem przejęli go kapucyni. Bogata historia tego miejsca udowadnia, jak ważne było wzniesienie świątyni dla mieszkających w Krynicy Morskiej wiernych. Z zewnątrz kościół prezentuje się dość skromnie, a w środku jest całkiem podobnie. Niemniej jednak, w wystroju wnętrza nie brak jest ciekawych akcentów typowych dla miejscowości nadmorskich. Warto zwrócić na nie uwagę, bo odróżniają one ten kościół od wielu innych.

Latarnia Morska

Ulica Żołnierzy

W Krynicy Morskiej znajduje się też urocza Latarnia Morska, której wysokość wynosi 26 i pół metra. Mieści się ona dokładnie pomiędzy dwiema innymi latarniami – gdańską latarnią morską a latarnią morską znajdującą się w obwodzie królewieckim, należącym do Rosji. Co ciekawe, celem powstania tej latarni wcale nie było wskazywanie statkom drogi do portu. Obecnie funkcje administracyjne nad tym obiektem pełni Urząd Morski w Gdyni. Latarnia krynicka posiada kształt zbliżony do stożka. Jeśli chodzi o średnicę podstawy, wynosi ona mniej więcej sześć metrów. U szczytu latarnia jest rzecz jasna węższa i ma około czterech i pół metra. Na szczyt latarni w Krynicy Morskiej prowadzą schody, które zostały bardzo starannie przymocowane do ścian. Ze szczytu roztacza się wyjątkowo atrakcyjny widok na Zalew Wiślany. Miejsce to ma szansę spodobać się nie tylko osobom dorosłym, ale również ich dzieciom. Warto zatem wybrać się tutaj całą rodziną, jeśli spędzamy swój urlop właśnie w Krynicy Morskiej.

Kościół Gwiazdy Morza

Ulica Piaskowa 30

Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Gwiazdy Morza w Krynicy Morskiej to kolejny ciekawy obiekt sakralny, na który warto zwrócić swoją uwagę. Od lat 90 ubiegłego wieku znajduje się ona pod opieką księży michalitów. Świątynia znajduje się pośród pięknych zielonych drzew i krzewów. Miejsce to sprawia więc wrażenie cichego i spokojnego. Stanowi zatem niejako pewną oazę spokoju w tłocznej Krynicy Morskiej. Warto tutaj przyjść, aby oddać się rozmyślaniom, a przy okazji obejrzeć całkiem ciekawe wnętrze kościoła. Zdobią go liczne obrazy, a wiele dekoracji nawiązuje do klimatu nadmorskich miasteczek. W kościele tym regularnie odprawiane są Msze święte, zarówno z myślą o mieszkańcach Krynicy Morskiej, jak i z myślą o przybywających do tej miejscowości turystach.

Park Krajobrazowy Mierzeji Wiślanej

Ulica Gdańska

Park Krajobrazowy Mierzeji Wiślanej to kolejna atrakcja, na jaką można liczyć spędzając wakacje w nadmorskiej miejscowości. Jest to wspaniałe miejsce, które przypadnie do gustu przede wszystkim prawdziwym miłośnikom flory i fauny. Można podziwiać tu naprwdę cudne krajobrazy. W parku tym chronionych jest wiele gatunków roślin oraz zwierząt. Ich obserwacja to nie tylko doskonała rozrywka, ale i nauka. Do Parku Krajobrazowego Mierzeji Wiślanej warto byłoby udać się wraz ze swoimi dziećmi, aby nauczyć je szacunku do Matki Natury. Będąc tutaj należy rzecz jasna przestrzegać wszelkich zasad, które dotyczą ochrony przyrody. Nie wolno zatem nie tylko śmiecić, ale również hałasować. W przeciwnym bowiem razie, nie tylko cierpią przez nas zwierzęta, ale również jesteśmy narażeni na odpowiedzialność finansową, jeśli zostaniemy przyłapani na tak zwanym gorącym uczynku.

Deptak i molo

Ulica Portowa

Molo znajdujące się w Krynicy Morskiej wydaje się być dość niepozorne. Niemniej jednak, jest ono dość interesującym miejscem, które warto byłoby odwiedzić. W celu dojścia do molo należy przejść deptakiem od ulicy Gdańskiej. Dla tego molo charakterystyczna jest solidna, betonowa konstrukcja. Bezpośrednio przy molo cumują statki pasażerskie, całkiem licznie. W pobliżu znajduje się też punkt informacji turystycznej. Co ciekawe, nieopodal podziwiać można też pomnik dzików. Nie ma się temu co dziwić, bo dziki w Krynicy Morskiej pojawiają się stosunkowo często. W pobliżu molo znajduje się całkiem sporo ławek, na których można przysiąść i podziwiać statki zawijające do portu morskiego. Dobra wiadomość jest też taka, że niedaleko molo i deptaka znajduje się wiele innych ciekawych atrakcji. Mowa tu chociażby o lunaparku.

Lunapark

Ulica Gdańska 140

Park Rozrywki w Krynicy Morskiej, zwany także lunaparkiem to kolejna bardzo fajna atrakcja tej turystycznej miejscowości. Miejsce to zaprasza odwiedzających w sezonie, w którym mamy do czynienia z najbardziej sprzyjającą pogodą. Będą to zatem przede wszystkim miesiące wiosenne i letnie, a także wczesna jesień. Ceny biletów są dość zróżnicowane, dlatego każdy znajdzie interesującą atrakcję, na którą będzie go stać. W lunaparku tym nie brakuje zarówno atrakcji dla dorosłych, jak i dla dzieci. Będąc w tym miejscu można będzie skorzystać między innymi z karuzeli, a także z dmuchańców czy torów z samochodzikami. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby pokusić się o wejście do mieszczącego się na terenie tego parku salonu gier. Można tu znaleźć całkiem sporo ciekawych gier, dzięki którym można liczyć nie tylko na rozrywkę, ale i na poszerzanie swoich umiejętności.

Oceń post

Dodaj komentarz