Atrakcje dla dzieci we Władysławowie

Władysławowo to nadmorskie miasto, które przyciąga latem zarówno studentów, jak i seniorów czy rodziny z dziećmi. Jeśli należymy do trzeciej z wymienionych grup odwiedzających tę piękną miejscowość, koniecznie musimy zapoznać się z listą atrakcji dla naszych pociech. Dzięki temu, istnieje duża szansa na to, że nasze pociechy nie będą się nudzić, a przez to i my sami będziemy o wiele bardziej zadowoleni z urlopu.

Lunapark Sowiński

Ulica Generała Józefa Hallera 19

Lunapark Sowiński uchodzi za jedną z największych atrakcji, z których mogą korzystać dzieci w całym Władysławowie. Miejsce to przyciąga nie tylko uwagę turystow, ale i samych mieszkańców. Nie ma się temu co dziwić, bo gwarantuje możliwość spędzania wolnego czasu na wiele różnych sposobów. Sam lunapark powstał jeszcze w latach 90 ubiegłego wieku, a więc ma już za sobą dość długie lata prężnej działalności. Warto zaznaczyć, że w lunaparku znajdują się zarówno atrakcje dedykowane dzieciom, jak i osobom dorosłym. Najmłodsi, co w pełni zrozumiałe, nie będą mogli korzystać z tak zwanych atrakcji ekstremalnych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby dobrze bawiły się na karuzeli czy w kuli unoszącej się po powierzchni wody. Wśród licznych atrakcji dla rodzin znajduje się też młyn widokowy. Warto dodać, że jest to jedna z czterech najstarszych form rozrywek proponowanych przez Lunapark Sowiński we Władysławowie. Dzieci śmialo mogą skorzystać też z parku linowego. Przewidziano w nim bowiem dwie trasy. Jedna z nich dedykowana jest dorosłym, a druga właśnie dzieciakom. Wśród najmłodszych nie brakuje i takich, którzy lubią historie z dreszczykiem. Jeśli nasze dziecko właśnie do takich należy, warto zabrać je do Zamku Grozy. Doskonałym przykładem dziecięcej atrakcji będzie też Gabinet Luster. Sporo emocji dostarczy też pociesze tor gokartowy. To znakomita forma rozrywki na przykład dla taty z synem. Odwrócona do góry nogami chatka może zaś spodobać się miłośnikom oryginalnych i nietypowych wrażeń. Dzieci będą mogły też zobaczyć wystawę żywych gadów w Zamku Azteków, a także wystawę holograficzną. W Lunaparku Sowińskim nie zabrakło też uwielbianych przez najmłodszych loterii fantowych z atrakcyjnymi nagrodami.

Muzeum Motyli w Domu Rybaka

Ulica Hallera 19B

Jeśli nasza pociecha należy do miłośników motyli i innych owadów, dobrym pomysłem będzie zabranie jej do Domu Rybaka. W tym pięknym budynku, będącym jednym z symboli Władysławowa znajduje się prywatne Muzeum Motyli. Koszt zakupu biletów jest naprawdę niski, dlatego nie musimy martwić się o to, że wizyta ta pozostawi uszczerbek na zawartości naszego portfela. W Muzeum można przebywać dokładnie tak długo, jak się chce. Warto poświęcić trochę czasu na jak najdokładniejsze przyjrzenie się wszystkim znajdującym się tam owadom. Zarówno motyle, jak i inne gatunku umieszczono w szklanych gablotach. Dzięki temu eksponaty nie niszczą się, a na dodatek w komfortowy sposób można je podziwiać. Wszystkie owady zostały opatrzone odpowiednim podpisem, dzięki któremu nie trzeba zastanawiać się nad tym, z jakim konkretnie motylem ma się do czynienia. Jeśli chodzi o liczbę gablot, jest ich ponad czterysta. Samych owadów jest zaś mniej więcej pięć tysięcy. Jak sugeruje nazwa muzeum, przeważają wśród nich motyle. Wiele z nich posiada przepiękne, wielobarwne skrzydła, co wzbudza zachwyt u dzieci. Wycieczka do Muzeum Motyli zapewnia dziecku nie tylko rozrywkę, ale ma też pewien walor edukacyjny. Pociecha uczy się bowiem na temat tego, jak różnorodny jest świat owadów. Kto wie, może wiedza ta przyda się jej na późniejszym etapie rozwoju?

Ocean Park

Ulica Żwirowa 23

Kolejną niezwykle ciekawą atrakcją, która może spodobać się dzieciom jest Ocean Park mieszczący się na ulicy Żwirowej. To wyjątkowo intrygujący park tematyczny. Znajduje się w nim bardzo wiele rzeźb, które przedstawiają zwierzęta i inne stworzenia żyjące w głębinach morza. Modele zbudowane są w skali 1:1, co stanowi ich ogromny atut. Dziecko oglądające rzeźby od razu zdaje sobie bowiem sprawę z tego, jak stwory te prezentują się w rzeczywistości. Co ciekawe, w miejscu tym można będzie podziwiać między innymi replikę płetwala błękitnego, który posiada wielkość aż 34 metrów! O wiele bardziej interesujące od rzeźb mogą jednak okazać się wielokolorowe rybki pływające w akwariach. W miejscu tym znajdują się też drobne zwierzęta morskie. W Ocean Parku znajdują sie też ciekawe rzeźbione w drewnie ryby. Rodzic może być zatem w stu procentach pewien tego, że atrakcji nie zabraknie, a jego pociecha nie będzie się tutaj nudziła. Rozrywek starczy bez wątpienia na kilka godzin.

Muzeum Iluzji

Ulica Hallera 19B

Jednym z ciekawszych miejsc dla dzieci we Władysławowie jest też Muzeum Iluzji. Młody człowiek będzie mieć tutaj szansę spotkania się z iluzją optyczną na żywo. Doskonała wiadomość jest taka, że organizowane w tym miejscu wystawy tematyczne zmieniają się co jakiś czas. Z powodzeniem można więc tutaj wracać, na przykład w czasie kolejnych wakacji. W Muzeum Iluzji nie brak jest intrygujących dziecko urządzeń oraz interaktywnych eksponatów. Pociecha będzie więc mogła je przesuwać, a także dotykać czy ustawiać w interesujący dla siebie sposób. To nie tylko doskonała zabawa, ale i nauka dla małego człowieka. Jak się okazuje, w miejscu tym nie ma miejsca na nudę także dla rodzica. Może on bowiem obejrzeć w tym miejscu zabawki optyczne pochodzące jeszcze z wieku XIX. Nie zabrakło tu też gabinetu śmiechu, który wyposażony jest dokładnie w 13 luster. Wizyta w tym miejscu może okazać się świetną opcją dla całej rodziny. W sumie, wszystkich eksponatów jest tutaj blisko setki, więc można oglądać je nawet przez kilkadziesiąt minut.

Dom do góry nogami

Ulica 1000-lecia Państwa Polskiego

Jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy ze swoim dzieckiem w domu do góry nogami, najwyższa pora, aby to zmienić! Okazuje się bowiem, że miejsce tego typu znajduje się też w słonecznym Władysławowie. To właśnie w tym miejscu pociecha będzie miała szansę dokładnego obejrzenia budynku, który został odwrócony dokładnie o 180 stopni. To właśnie dzięki temu domek ten prezentuje się tak oryginalnie i wyjątkowo. Ciekawe wnętrze tego domku to jednak nie wszystko, na co mogą liczyć odwiedzający. Okazuje się bowiem, że poruszanie się po domku do góry nogami może nie być tak proste, jak może się na pozór wydawać. Możemy mieć bowiem do czynienia z nieco szalejącym błędnikiem. Spodziewajmy się zatem tego, że będzie nam się lekko kręciło w głowie. Niech nie zaskoczy nas również to, że poczujemy brak równowagi. Po kilkunastu sekundach pierwsze i najdziwniejsze wrażenie powinno jednak minąć. Wówczas będziemy mieć czas na to, aby jak najdokładniej zapoznać się z tym, co kryje w sobie domek do góry nogami.

Słoneczna plaża i kąpieliska

We Władysławowie nie brakuje też atrakcyjnych plaż i kąpielisk. Wiele rodzin z dziećmi jedzie przez pół Polski właśnie po to, aby móc korzystać z ich licznych dobrodziejstw. Możliwości wypoczynku na plaży jest bowiem całkiem sporo. Raczej nie spodziewajmy się jednak tego, że nasza pociecha zechce bezczynnie siedzieć w jednym miejscu. O wiele bardziej prawdopodobne jest to, że będą one zainteresowane zabawą w piasku. Jeśli zapewnimy swojej pociesze foremki, a także plastikową łopatkę czy wiaderko, istnieje duża szansa na to, że przez godzinę, a może nawet dwie w spokoju będziemy mogli oddać się lekturze książki. Dziecko może nie tylko lepić babki z piasku, ale również zacząć budować zamek. Spodziewajmy się jednak tego, że wznoszenie takiej fortecy może wymagać pomocy rodzica. Zamek nie tylko trzeba od podstaw z piasku zbudować, ale również udekorować. Do tego celu mogą zostać wykorzystane kamienie oraz rzecz jasna muszelki. Kto wie, może uda się także znaleźć bursztyny? Lepienie babek i budowa zamek z piasku to oczywiście nie wszystkie rozrywki, którym pociecha może poświęcić się na plaży. Bardzo prawdopodobne, a niemalże pewne jest to, że zechce ona kąpać się w morzu. Zanim jednak pozwolimy pociesze na kąpiel, warto upewnić się, że znajdujemy się na plaży strzeżonej, gdzie nad bezpieczeństwem turystów czuwają doświadczeni ratownicy. Należałoby także pamiętać o tym, aby stale obserwować swoje dziecko bawiące się w pobliżu wody. Jeżeli natomiast pociecha jest mała, najlepiej będzie, jeżeli nie pozwolimy jej samotnie wchodzić do morza. Przebywając na plaży, malec może być też zainteresowany…zakupami! Po plaży spaceruje przecież sporo sprzedawców proponujących różnego rodzaju przekąski czy napoje. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ich cena może być dość wysoka, a na pewno wyższa niż cena tych samych produktów poza terenem plaży. Za wygodę i komfort czasem warto jednak zapłacić, zwłaszcza jeśli chcemy uniknąć histerii i płaczu pociechy w miejscu publicznym. Nie przyzwyczajajmy jednak dziecka do takich zakupów, bo szybko pozbędziemy się luźnej gotówki.

Port

Ulica Portowa

Atrakcją dla dzieci będą też odwiedziny w porcie. Zawija do niego całe mnóstwo statków, co może spodobać się w szczególności chłopcom. Niektóre statki są kutrami rybackimi, a inne statkami pasażerskimi i prywatnymi, często luksusowymi jachtami. W porcie nie brakuje też ławczek, na których można w spokoju przysiąść i obserwować portowy zgiełk. Od niedawna, znajduje się tu też Motylarnia. To atrakcja dla każdego dziecka, które kocha motyle. Bilety są dość drogie, ale po wejściu do ogrzewanego namiotu dziecko będzie miało okazję na żywo przyjrzeć się kolorowym owadom.

 

Oceń post

Dodaj komentarz