statki we Władysławowie

Wakacje we Władysławowie mogą należeć do szczególnie udanych, zwłaszcza jeśli wybierzemy się na nie w sezonie wakacyjnym. Zanim jednak udamy się do tej uroczej miejscowości, warto byłoby dowiedzieć się, na jakie konkretnie atrakcje możemy w tym miejscu liczyć. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam zaplanować nasz urlop, co jest szczególnie istotne, jeśli trwa on krócej niż tydzień. Oto najlepsze z nich w 2024 roku.

Hallerówka

Ulica Merkleina 1

Jeśli będziemy mieli okazję, by wypoczywać we Władysławowie, rozważmy odwiedziny w Hallerówce. Jest to zabytkowa willa, która powstała jeszcze w roku 1922. Dawno temu obiekt ten zamieszkiwany był przez Józefa Hallera oraz jego bliskich. Hallerówka już od roku 2013 stanowi jeden z oddziałów Muzeum Ziemi Puckiej, które nosi imię Floriana Ceynowy. W miejscu tym można będzie podziwiać naprawdę piękną wystawę, która może wydać się interesująca nie tylko dla dorosłych miłośników historii, ale i dla dzieci. Wystawy związane są głównie z życiem i działalnością wspomnianego wyżej Józefa Hallera. Co ciekawe, w pobliżu willi Hallerówka znajduje się obecnie pomnik tego generała.

Domek „Do góry nogami”

Ulica Sportowa 13

Dom „Do góry nogami” to jedna z bardziej ciekawych atrakcji Władysławowa. Przypadnie ona do gustu przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Jak sama nazwa wskazuje, wszystko w tym domu znajduje się na odwrót. Poruszanie się po jego wnętrzu może okazać się więc nie lada wyzwaniem. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że nasz błędnik będzie szalał. Będziemy musieli postarać się o zachowanie równowagi. Warto patrzeć pod nogi podczas zwiedzania, aby nie potknąć się o jakiekolwiek przedmioty. Czas zwiedzania powinien wynosić nie więcej jak 5 czy 10 minut. Wszystko zależy jednak od indywidualnego podejścia. Niektórych domek „Do góry nogami” może zainteresować na dłużej.

Wizyta w porcie

Ulica Portowa

Wizyta we władysławowskim porcie także może okazać się bardzo interesująca, w tym dla rodzin z dziećmi. Do portu we Władysławowie zawija wiele statków. Wśród nich znajdują się między innymi kutry rybackie. Warto wspomnieć też o jachtach oraz o statkach, na których mogą odbywać się rejsy wycieczkowe. Klimat portu jest naprawdę nie do podrobienia, dlatego dobrym pomysłem będzie spacer po tym miejscu. Warto poświęcić na to co najmniej kilkanaście minut. W porcie nie brakuje ławek, na których można przysiąść i poobserwować toczące się tutaj życie. Jeśli zgłodniejemy, będziemy mogli skorzystać z oferty jednej z budek gastronomicznych, kawiarni czy restauracji. W pobliżu portu znajduje się ich bowiem całkiem sporo.

Rezerwat przyrody Słone Łąki

Ulica Bohaterów Kaszubskich 51

Rezerwat przyrody o poetycko brzmiącej nazwie Słone Łąki jest dość niewielki. Niemniej jednak, warto go odwiedzić, zwłaszcza jeśli kochamy przyrodę. Będziemy mieli okazję do podziwiania wielu okazów flory typowej dla rejonów nadmorskich. Warto zaznaczyć, że na terenie tego rezerwatu znajduje się urocze molo. Jego długość wynosi około 240 metrów. Atutem tego niesamowitego miejsca jest też to, panuje tutaj prawdziwa cisza oraz spokój. Można zatem oddać się tu błogim rozmyślaniom, a także udać się na romantyczny spacer we dwoje. Wydaje się też, że w Rezerwacie Słone Łąki coś dla siebie znajdą także najmłodsi. Tuż obok wejścia na teren tego rezerwatu znajduje się bowiem atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna.

Muzeum Motyli

Ulica Hallera 19b

W samym centrum malowniczego Władysławowa znajduje się też atrakcja, jaką jest Muzeum Motyli. Miejsce to jest godne polecenia zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. W muzeum znajduje się aż 400 gablot! Jeszcze bardziej oszałamiająca jest liczba motyli, które się w nich znajdują. Jest ich bowiem blisko pięć tysięcy. Oprócz motyli, można tutaj oglądać także inne rodzaje owadów. Oglądanie tej wspaniałej wystawy to nie tylko świetna rozrywka dla osób w różnym wieku, ale i nauka. Jeśli zdecydujemy się na wizytę w Muzeum Motyli, dowiemy się o wiele więcej o fascynującym świecie owadów. Na pewno nie będziemy zatem żałować odwiedzin w tym wyjątkowym miejscu. Dobra wiadomość jest też taka, że koszty zakupu biletów są bardzo niskie. O wizycie w muzeum warto pomyśleć przede wszystkim wtedy, gdy pogoda nas nie rozpieszcza. Deszczowy dzień na plaży raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem, ale śmiało można spędzić go właśnie w Muzeum Motyli.

Letnia Estrada Koncertowa we Władysławowie

Ulica Żeromskiego 84

W pobliżu Urzędu Miejskiego we Władysławowie mieści się Letnia Estrada Koncertowa. Jest to miejsce, w którym jak sama nazwa wskazuje odbywają się liczne koncerty. Mają one rzecz jasna miejsce przede wszystkim w porze letniej, wakacyjnej. Z kalendarium takich koncertów można zapoznać się odpowiednio wcześniej. Dzięki temu będziemy wiedzieć, kiedy dokładnie będzie grał zespół, za którego twórczością przepadamy. Kalendarium koncertów znajduje się między innymi na stronie internetowej Władysławowa. Ulotki rozdawane są też w wielu miejscach, takich jak restauracje, sklepy czy stragany z pamiątkami. Udział w wielu wydarzeniach kulturalnych jest kompletnie darmowy. Zupełnie bezpłatnie możemy więc posłuchać muzyki swojego ulubionego zespołu. Dobra wiadomość jest taka, że w pobliżu Letniej Estrady Koncertowej mieści się plac zabaw dla dzieci. Najmłodsi znudzeni koncertem będą mogli się na nim pobawić.

Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP

Ulica Żeromskiego 32

Miłośnicy budynków sakralnych, którzy spędzają we Władysławowie swój urlop, koniecznie powinni rozważyć wizytę w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sam kościółek, zarówno z zewnątrz jak i w środku jest stosunkowo skromny. Brak przepychu i blichtru dla wielu osób wydaje się być jednak dużym atutem. Wiele osób uważa, że w takim miejscu można o wiele lepiej skupić się na modlitwie i refleksji. Co ważne, w kościele tym znajdują się święte relikwie! Kościół ten ma dość bogatą historię, a kamień węgielny pod jego budowę został położony w roku 1930. Dość ciekawe jest to, że kościół ten został zaprojektowany zgodnie z zaleceniami gdańskich architektów. Mowa tu o Szczepanie Baumie oraz o Andrzeju Kuleszy. Najbardziej charakterystyczny dla świątyni jest pokaźnych rozmiarów dwuspadowy dach. We wnętrzu tego kościoła znajdują się liczne witraże, przez które do środka wpadają promienie wakacyjnego słońca. W sezonie wakacyjnym nierzadko organizowane są różnego rodzaju koncerty, w tym te organowe. Przypadną one do gustu przede wszystkim miłośnikom muzyki klasycznej, poważnej.

Dom Rybaka

Ulica Generała Hallera 19

Spędzając swoje wakacje we Władysławowie warto też rozważyć odwiedziny w Domu Rybaka, znajdującym się w centrum miasta. Jest to budynek użyteczności publicznej. Wzniesiono go jeszcze w latach 90 ubiegłego wieku. Co ciekawe, na początku miał on zostać przeznaczony na hotel. Z czasem jednak plany uległy zmianie i budynek stał się siedzibą Urzędu Miasta Władysławowa. Nie oznacza to jednak, że znajduje się tutaj tylko i wyłącznie ta instytucja. W Domu Rybaka mieści się również wspomniane już wyżej Muzeum Motyli, w którym podziwiać można wiele ciekawych gatunków owadów. Warto wspomnieć o tym, że Dom Rybaka jest bardzo atrakcyjny z zewnątrz. Posiada wieżę, na której znajduje się zegar. Miejsce to stanowi jeden z bardziej charakterystycznych symboli Władysławowa.

Lunapark Sowiński

Ulica Generała Józefa Hallera

Jeśli chcemy zażyć wielu różnych rozrywek, śmiało możemy udać się do Lunaparku Sowińskiego. Jest on atrakcyjny zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Jest to wesołe miasteczko stacjonarne, ale nie jest czynne przez cały rok. Działa bowiem sezonowo, w okresie najbardziej sprzyjającej pogody, a więc od maja do września. Warto zaznaczyć, że Lunapark Sowiński został otwarty dosyć dawno temu, bo w 1997 roku. Wśród licznych atrakcji, z których można tutaj skorzystać wymienić należy przede wszystkim kolejki górskie, jak również karuzelę łańcuchową na dużej wysokości. Warto byłoby też wspomnieć o katapulcie typu Slingshot. W lunaparku tym nie zabrakło też atrakcji wodnych. Mowa tu chociażby o popularnym ostatnimi czasy zorbingu. To nic innego jak turlanie się w specjalnych kulach, które unoszą się na wodzie. Wszystko odbywa się rzecz jasna w kontrolowany sposób. W Lunaparku Sowińskim we Władysławowie nie zabrakło też atrakcji, które będą idealne dla wszystkich członków rodziny. Mowa tu chociażby o młynie widokowym, który umożliwia podziwianie panoramy miasteczka. Można robić to z wysokości aż 25 metrów. Warto byłoby też wspomnieć o atrakcji, która nazywa się Parasolki. Jest to bowiem jedna z najstarszych w całym lunaparku. Wiele osób zainteresować może się także karuzelą wiedeńską, jak również gabinetem śmiechu. Miłośnicy horrorów i historii z dreszczykiem bez wątpienia chętnie odwiedzą zaś Zamek grozy. Jeśli mamy zaś ochotę podziwiać żywe istoty, dobrym pomysłem może okazać się obejrzenie wystawy gadów i owadów. Atrakcja ta jest dostępna dla turystów w Zamku Azteków. Z całą pewnością nie zabraknie też osób, które przyciągnie tor quadowy. Wbrew pozorom, jazda na quadach ma szansę spodobać się nie tylko panom, ale i paniom. W lunaparku nie brakuje też parku linowego, który umożliwi rozrywkę fanom aktywnych form spędzania wolnego czasu. Warto zaznaczyć, że wiele atrakcji nadaje się dla dzieci, także tych najmłodszych. Zawsze jednak należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Przed skorzystaniem z danej atrakcji warto zapoznać się z regulaminem. Dzięki temu zapewniamy bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale i innym. Wypadki w lunaparkach wynikają bowiem przede wszystkim z niewłaściwego zachowania osób, które je odwiedzają.

Oceń post

Dodaj komentarz