obóz żeglarski dla dzieci

Wypoczynek nad jeziorem to świetny sposób na spędzenie przez dzieci wakacji. Nad jeziorem jest mnóstwo atrakcji. Można plażować, kąpać się albo uprawiać sporty wodne. Takie pomysły na urozmaicenie wakacyjnych miesięcy nigdy nie wyjdą z mody. Coraz bardziej popularne staje się uprawianie żeglarstwa.

Ten rodzaj sportu jest bardzo emocjonujący. Żeglarstwo można nazwać prawdziwą szkołą życia. Trzeba bardzo wiele się nauczyć, nim wypłynie się w swój pierwszy rejs. Woda to prawdziwy żywioł i zapewne większość żeglarzy doświadczyła jak bardzo może być niebezpieczna. Warto zacząć naukę już od najmłodszych lat. Najlepszym ku temu sposobem jest udział w obozie żeglarskim dla dzieci.

Jak wygląda obóz żeglarski dla dzieci?

Obóz żeglarski dla dzieci (https://www.kogis.pl/tematyki-obozow/zeglarskie/) trwa zwykle około dziesięciu-jedenastu dni. W obozie żeglarskim dla dzieci mogą już uczestniczyć koloniści od siódmego roku życia. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy dziecko jest już gotowe na taki obóz.

Zapisując dziecko na obóz żeglarski trzeba mieć na uwadze, że to sport wymagający. Osoba taka powinna być skupiona, wykazywać się samodzielnością, punktualnością i posiadać w sobie pokorę. Na każdym obozie żeglarskim dla dzieci zanim uczestnicy wypłyną w rejs, instruktor zaczyna od przeprowadzenia zajęć teoretycznych. Opowiada młodym żeglarzom jak przewidzieć pogodę z chmur. Przedstawia kodeks ruchu wodnego a także pokazuje jak udzielić pierwszej pomocy, czyli „człowiek za burtą”.

Po teorii czas na praktykę. Na obozie żeglarskim dla dzieci koloniści wpływają codziennie na ok. 4 godzinny rejs.  Podczas niego uczą się sterowania żaglówką. Na obozie żeglarskim dla dzieci zazwyczaj są wykorzystywane jachty kabinowe i małe jachciki jednoosobowe (optymisty).

W niektórych ofertach obozu żeglarskiego dla dzieci znajduje się noc na jachcie. Jest to super pomysł, który bardzo podoba się młodym żeglarzom, w końcu nie będzie prawdziwym żeglarzem ten, kto nie spędził nocy na łodzi. W obozie żeglarskim dla dzieci przewidziany jest także czas na zajęcia rekreacyjne i wycieczki. Dzieci w końcu muszą też odpocząć.

Obóz żeglarski dla dzieci organizowany jest oczywiście nad jeziorem. Najwięcej obozów żeglarskich dla dzieci odbywa się na Mazurach. Nie każdy jednak ma możliwość tam pojechać, dlatego też wiele organizatorów turystyki dziecięcej przygotowuje oferty obozu żeglarskiego dla dzieci w różnych częściach Polski. Świetnym miejscem do żeglowania jest Pojezierze Drawskie, które ma równie duże jeziora. Co roku te miejsce odwiedza mnóstwo żeglarzy. Nawet koło Żywca – w Beskidach – również można zobaczyć żeglarzy.

Obóz żeglarski dla dzieci nie zalicza się do tanich. Koszt takiego wyjazdu to ok. 2400 zł. Jednak będąc rodzicem warto zapisać swoją pociechę na obóz żeglarski dla dzieci. Zapisy na obóz żeglarskich dla dzieci trwają zazwyczaj od stycznia aż o wyczerpania wolnych miejsc. Ten rodzaju sportu niesie ze sobą wiele korzyści. Dzieci załapując bakcyla do żeglarstwa będą mogły później zdobyć patent i być prawdziwym żeglarzem, ruszać w rejsy kilkudniowe i uczestniczyć w regatach, zdobywają medale. Obóz żeglarski dla dzieci to naprawdę świetny pomysł na spędzenie wakacji!

Więcej obozów dla swojego dziecka znajdziesz na: https://www.kogis.pl/obozy

4/5 - (ilość ocen: 3)

Dodaj komentarz