Najlepsze Atrakcje dla Dzieci na Kaszubach

droga na kaszubach

Kaszuby są miejscem pięknym i historycznym, dlatego oferują dzieciom naprawdę dużo. Niektóre pociechy narzekają, kiedy słyszą, że idą na wycieczkę zapoznawczą z historią i kulturą, ale kiedy już są podczas niej, są zapatrzone, zaciekawione i zachwycone. Tak na pewno będzie też na Kaszubach! Poznajcie najlepsze atrakcje dla dzieci tego malowniczego miejsca!

1. Mini Zoo Zwierzaki Nad Potokem

Obowiązkowy punkt na liście wakacyjnej dzieci. Który maluch nie lubi pooglądać zwierzaków podczas swoich codziennych i naturalnych działań? Możliwe jest karmienie, głaskanie, a nawet przytulanie niektórych zwierzaczków. W każdą sobotę i niedzielę rozpalane jest dla wszystkich gości zoo ognisko. Atmosfera wtedy jest rodzinna i swojska.

2. Centrum edukacji i promocji regionu Szymbark

Miejsce, które zaciekawi nie tylko najmłodszych, ale także starszych i rodziców. Zobaczyć tutaj możemy niesamowite atrakcje, jak dom do góry nogami, czy stół noblisty. Na terenie znajduje się również kino, a także plac zabaw, park linowy i mini zoo. Dla nieco starszych również przygotowano odrębne atrakcje: samodzielny wypiek chleba lub łowienie ryb.

3. Kaszubski Park Etnograficzny

Kaszubski Park Etnograficzny to skansen na wolnym powietrzu, który oferuje głębokie zrozumienie dziedzictwa kulturowego i historycznego regionu Kaszub w Polsce. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy są zainteresowani życiem wiejskim, tradycyjnym rzemiosłem, a także lokalnymi obyczajami i kulturą. Skansen ten różni się od innych podobnych miejsc przede wszystkim tym, że umożliwia zwiedzanie wnętrz zabytkowych budynków, co oferuje pełniejszy obraz codziennego życia na Kaszubach. Zabytkowe budynki w parku są dobrze zachowane i reprezentują różne okresy czasu, od średniowiecza przez XVII wiek aż do XX wieku. Niektóre z tych domów są wciąż wyposażone w oryginalne meble i przedmioty użytkowe, co dodaje autentyczności doświadczeniu. W skład kompleksu wchodzą między innymi chaty rybackie, domy rolników, a nawet budynki użyteczności publicznej, jak np. młyny i stodoły.

4. Wieża widowiskowa „Kaszubskie Oko”

Kaszubskie oko jest miejscem, w którym czeka na nas wiele atrakcji, szachy, mankiety dinozaurów, pole do mini golfa, ale także wieża widokowa. Na jej szczyt można wejść po kręconych schodach lub wjechać windą. Kiedy już znajdziecie się na samej górze ukaże Wam się nieziemski widok – idealne spojrzenie na Kaszuby oraz na Jezioro Żarnowickie.

5. Kaszubski Park Krajobrazowy

Będąc na Kaszubach lub w okolicach grzechem byłoby nie odwiedzić jednego z najważniejszych miejsc tego terenu – Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Jest to pomysł na aktywne spędzenie dnia, na spacerze, rowerach, kajakach, a nawet podczas zbierania grzybów! Na terenie parku znajdziemy dużo zieleni, wody, widok na góry. Przy takim krajobrazie możemy urządzić również majestatyczny piknik dla całej rodziny.

6. Pracownia ceramiki kaszubskiej

Miejsce to ma za zadanie przybliżyć tradycję kaszubskiej ceramiki, wytwarzanej przez rodzinę Neclów już od 10 pokoleń! Podczas zwiedzania będzie nawet opcja stworzenia sobie własnej pamiątki, stając za prawdziwym kołem garncarskim!

7. Osada Średniowieczna

Na miejscu spotkamy przewodników, którzy przebrani są za stroje adekwatne do epoki. Oprowadzając swoje grupy opowiadają oni o historii i realiach naszych średniowiecznych przodków z terenów Kaszub. Na terenie osady można wziąć udział także w różnego rodzaju warsztatach.

8. Muzeum Volkswagena

Coś dla ojców z synami, miejsce, które zachwyci każdego fana motoryzacji. Znajduje się tutaj największa kolekcja zabytkowych pojazdów marki, w Polsce. Zobaczymy tutaj legendarne garbusy, a nawet zabytkowy wóz strażacki!

9. Kaszubski Park Miniatur

Na ogromnym terenie parku znajdziemy idealnie odwzorowane miniatury, w skali 1:25, zabytków, miejsc, pomników, z całego świata! Park oferuje unikalne połączenie zabawy i nauki. Dzieci (i nie tylko) mają okazję doświadczyć, jak to jest być „olbrzymem” w miniświecie, podczas gdy tablice informacyjne i multimedialne ekrany zapewniają ciekawostki i informacje na temat oryginalnych zabytków. Od Statuy Wolności przez Sfinksa aż do Wielkiego Muru Chińskiego, park oferuje różnorodność, która nie pozwoli się nudzić. Każda miniatura jest wykonana z dużą precyzją i dbałością o detale, co sprawia, że zwiedzający mogą poczuć się jakby naprawdę odwiedzili te miejsca.

10. AQUA Centrum

Połączenie rozrywki z relaksem – dzieci z rodzicami nie tylko będą mogły popływać i powygłupiać się w wodzie, ale także skorzystać z sauny, czy jacuzzi.

11. Park Atrakcji „Złota Góra”

To miejsce to prawdziwy raj dla dzieci. Na ogromnym terenie rozmieszczone są różnego rodzaju atrakcje: od karuzel, przez zjeżdżalnie, po skocznie i trampoliny. Dla chętnych również możliwość jazdy na kucykach i mini-gokartach.

12. Wyprawa Kajakowa

Kaszuby są znane ze swoich licznych jezior i rzek. Nic więc dziwnego, że jednym z pomysłów na spędzenie czasu jest wyprawa kajakowa. Dzieci mogą poznać podstawy wiosłowania i cieszyć się przyrodą z zupełnie innej perspektywy.

13. Jaskinie i Groty

Kaszuby oferują również wiele ciekawych formacji geologicznych do zbadania. Zorganizowane wycieczki do jaskiń i grot są nie tylko przygodą, ale również lekcją geologii i historii regionu. Groty w okolicach Wdzydz – W okolicach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego można znaleźć różnego rodzaju zagłębienia i niewielkie groty, które jednak nie są na tyle duże, aby można je było nazwać jaskiniami.

14. Warsztaty rękodzieła

Wiele miejsc na Kaszubach oferuje warsztaty rękodzieła dla dzieci. Dzieci mogą nauczyć się podstaw tkactwa, garncarstwa czy wycinanki kaszubskiej. To nie tylko zabawa, ale również poznawanie tradycji regionu.

15. Labirynt w Polu

Różne formy labiryntów utworzone w polach kukurydzy czy trawie to doskonała forma zabawy dla całej rodziny. Niektóre z nich są na tyle skomplikowane, że dostarczą zabawy na wiele godzin.

16. Go-karty i Quady

Dla małych miłośników szybkiej jazdy, wiele miejsc oferuje tory do jeżdżenia na go-kartach i quadach. Oczywiście pod nadzorem instruktora i w pełnym wyposażeniu ochronnym.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *