Sardynia – transport publiczny, poruszanie się i jak najtaniej się na Sardynię dostać?

Sardynia

Sardynia to wyspa we Włoszech, która ma skaliste podłoże. Jest to jedna z największych wysp znajdująca się na Morzu Śródziemnym. Tworzy rejon administracyjny we Włoszech, a w jego skład, oprócz niej, wchodzą także inne, pobliskie wyspy.

Wybrzeża tej wyspy są w znacznej większości wysokie i skaliste. Wybrzeża te charakteryzują się również szerokimi i głębokimi zatokami, przesmykami oraz mniejszymi wyspami, które znajdują się w niewielkiej odległości od wybrzeża.

Aby dostać się na Sardynię, można wybrać dwa sposoby. Jest to droga powietrzna lub też morska. W zależności od tego, jaki jest nasz punkt startowy, taki też rodzaj transportu powinniśmy dobrać. Jeżeli punktem startowym jest Polska, można wybrać jakąś linię lotniczą.

Oferty można znaleźć wśród linii budżetowych, a także tych droższych. Jeżeli jednak robimy sobie dłuższą wycieczkę po Włoszech, a Sardynia jest jednym z punktów podróży, warto rozważyć także opcję podróży statkiem. To również dobra opcja szczególnie wtedy, kiedy chcemy zabrać jakieś większe rzeczy, na przykład samochód, którym potem można poruszać się po wyspie.

Poza kwestią dotycząco tego, jak dostać się na tę wyspę, pozostaje jeszcze aspekt poruszania się po niej za pomocą transportu publicznego. Dobrym pomysłem na przemieszczanie się po Sardynii, zarówno pomiędzy miastami jak i w obrębie danego miasta, jest wybór autobusów.

Jest to rozbudowana sieć, która działa dobrze i kursuje regularnie. Bilety na autobus warto kupować w sklepach znajdujących się przy przystankach.

Do popularnych miejsc można dojechać autobusami, które kursują do takich miejsc dość często, natomiast rzadziej do miejsc mniej popularnych. Niemniej jednak, autobusy to popularny środek transportu na Sardynii, a turyści chętnie z niego korzystają.

Innym środkiem transportu, z którego chętnie korzysta się na tej wyspie, który również jest dobrze rozbudowany, są pociągi. Jest to opcja szczególnie dobra na dłuższą podróż między miastami.

Pociągi tam są bardziej punktualne, niż autobusy, a jazda nimi przyjemna. Po drodze można podziwiać również piękne krajobrazy, charakterystyczne dla Włoch.

3.5/5 - (ilość ocen: 13)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *