egzotyka

Z podróżowaniem jest jak z uprawianiem sportu. Z logicznego punktu widzenia każdy może sobie na to pozwolić, jednak wciąż wymyślamy nowe wymówki lub utwierdzamy się w błędnych przekonaniach.

W tym artykule zmotywujemy Cię do wysiłku i przeżycia przygody bez względu na wszystko. Tych pięć rzeczy odciąga nas od podróżowania. Zobacz, czy to dotyczy także Ciebie.

1. Brak pieniędzy

To pierwszy mit, z którym boryka się bardzie wiele osób. Istotnie, podróże są kosztowne, co nie znaczy, że nie można zwiedzać świata w wersji budżetowej. Wybierając autostop, nocleg w gorszym standardzie, długo wyczekiwaną ofertę Last Minute można zaoszczędzić sporo. Historia zna śmiałków, którzy wyjechali na Kołymę mając 200 zł w kieszeni. Wszystko jest możliwe przy dobrym planie.

2. Brak czasu

W natłoku spraw zawodowych wiele ludzi odwleka urlop w nieskończoność. To błąd, ponieważ warto zawsze postawić na wypoczynek i naładować baterię na kolejny sezon. Brak czasu to zawsze wymówka, która ma podłoże w złym gospodarowaniem czasem. Tutaj sprawdza się maksyma – dla chcącego nic trudnego.

3. Wiele niebezpieczeństw

Kraje orientalne straszą nas chorobami zakaźnymi. Na szczęście i to nie stanowi problemu dla podróżników. Śmiałkowie decydują się na podróż w wiele miejsc na świecie po wcześniejszym szczepieniu.

Seria zastrzyków i dbanie o siebie to z pewnością elementy, które redukują ryzyko zachorowania niemal do zera. Oczywiście zachorować można zawsze, ale nie jest to powód do rezygnacji z wycieczki, a raczej kolejny pretekst.

4. Za dużo turystów

Letnie i zimowe kurorty przyciągają wielu zwolenników odpoczynku, ale nie oznacza to, że nie ma w ich pobliżu miejsc mniej uczęszczanych. Warto zrobić dokładny reasearch i znaleźć miejscowość spełniającą oczekiwania pod względem ilości osób.

Niektórzy lubią jak dzieje się wiele, inni cenią spokój. Wszystko da się wypośrodkować przy odrobinie chęci i nawet nad Bałtykiem znaleźć miejsce bez rzędów parawanów.

5. Mam w domu zwierzęta

Zabranie pupila w długą podróż nie musi być wcale złym pomysłem. Znacznie prościej będzie jednak zostawić zwierzę pod opieką znajomych lub rodziny na czas wyjazdu. Być może rozłąka wpłynie pozytywnie na pupila i na jego właścicieli.

Zwierzęta to powód, który odciąga nas od podróżowania, ale z pewnością da się mu łatwo zaradzić.

4.7/5 - (ilość ocen: 6)

Dodaj komentarz