kaczki

Jeśli pogoda dopisuje, warto zabrać swoją rodzinę na wycieczkę na łono natury. Idealne miejsce to takie, gdzie można nie tylko spędzić czas pod gołym niebem, ale także poznać wiele różnych gatunków zwierząt.

Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie odwiedzamy zoo w lecie, ponieważ jest to idealne połączenie zwiedzania, przebywania na dworze i poznawania zwierząt. Szczególnie polecamy Zwierzaki nad Potokiem, czyli mini zoo, które znajduje się w Żukczynie w okolicy Gdańska.

Mini Zoo w Żukczynie ma wiele do zaoferowania klientom indywidualnym oraz grupom zorganizowanym, takim jak przedszkola i szkoły.

Chociaż obiekt nie jest zbyt duży, to wpływa na komfort przebywania w tym miejscu, ponieważ nigdy nie ma tu tłumów, dlatego zwiedzanie jest o wiele przyjemniejsze.

W Mini Zoo można spotkać wiele interesujących gatunków zwierząt, w tym egzotyczne zwierzęta, takie jak papugi, mundżaki chińskie, pawie, alpaki i emu.

Oprócz egzotycznych zwierząt, na uwagę zasługują także zwierzęta hodowlane, takie jak króliki, kaczki, kucyki, świnki, owce, kozy i daniele.

Dzięki wizycie w takim Mini Zoo można z bliska przyjrzeć się tym niezwykłym zwierzętom i zaobserwować ich zwyczaje i codzienne czynności.

Ciekawostką jest to, że większość zwierząt można karmić w ich zagrodach, niektóre chodzą swobodnie po terenie mini zoo. Dzięki temu można sobie wejść pomiędzy zwierzęta i karmić je prosto z ręki. Szczególnie dzieci cieszą się z takiej możliwości.

Każdy, kto lubi konie, z pewnością ucieszy się na wieść o tym, że w tym miejscu może skorzystać z przejażdżki na kucyku. Jest taka możliwość zazwyczaj w soboty i niedziele. Przy okazji można sobie zrobić zdjęcie z konikiem.

Często też w soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla odwiedzających. W takiej atmosferze można spędzić miłe popołudnie przy pieczeniu kiełbasek czy ziemniaków w ogniu. To idealna okazja, aby spędzić czas w gronie rodziny lub przyjaciół. Organizacja ogniska sprawia, że Mini Zoo w Żukczynie staje się świetnym miejscem nie tylko do zwiedzania i poznawania zwierząt, ale także do spędzenia wolnego czasu na łonie natury.

Mini Zoo jest otwarte przez większą część roku od czwartku do niedzieli. Jest to więc dobra okazja do miłego spędzenia weekendu wśród zwierząt.

Na terenie Mini Zoo umieszczono także niewielki plac zabaw dla dzieci, gdzie mogą się one wyszaleć po zwiedzaniu.

Prawie wszystkie zwierzęta w Żukczynie są łagodne i przyjazne.

4.9/5 - (ilość ocen: 10)

Dodaj komentarz