Mini Zoo Zwierzaki nad potokiem w Żukczynie

kaczki

Kiedy pogoda dopisuje, warto zabrać swoją rodziną na wycieczkę na łono natury. Idealne będzie miejsce, gdzie nie tylko spędzi się czas pod gołym niebem ale też pozna się wiele różnych gatunków zwierząt.

Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie odwiedzamy zoo letnią porą, bo jest to idealne połączenie zwiedzania, przebywania na dworze i poznawania zwierząt. Szczególnie polecane w okolicy Gdańska, są Zwierzaki nad potokiem czyli mini zoo, które znajduje się w Żukczynie.

1. Mini Zoo w Żukczynie, ma wiele do zaoferowania klientom indywidualnym, a także grupom zorganizowanym, na przykład przedszkolom i szkołom.

2. Wielkość obiektu nie jest zbyt duża, to jednak wpływa na komfort przebywania w tym miejscu, bo nigdy nie ma tu tłumów. Dlatego też zwiedzanie jest o wiele przyjemniejsze.

3. W Mini Zoo można spotkać wiele interesujących gatunków zwierząt. Wśród nich są także egzotyczne zwierzęta, jak pawie, papugi, alpaki czy emu.

4. Poza zwierzętami egzotycznymi, na uwagę zasługują tu także zwierzęta hodowlane, w tym króliki, kaczki, kucyki, świnki, owce, kozy i daniele.

5. Dzięki wizycie w takim Mini Zoo, można się przyjrzeć z bliska tym niezwykłym zwierzętom i zaobserwować ich zwyczaje i codzienne czynności.

6. Ciekawostką jest to, że większość zwierząt można karmić w ich zagrodach, można sobie wejść pomiędzy zwierzęta i karmić je prosto z ręki. Szczególnie dzieci mają z tego dużą uciechę.

7. Każdy kto lubi konie, z pewnością ucieszy się na wieść o tym, że w tym miejscu może skorzystać z przejażdżki na kucyku. Przy okazji można sobie zrobić zdjęcie z konikiem.

8. Mini Zoo jest otwarte przez większą część roku od czwartku do niedzieli. Jest to więc idealna okazja do miłego spędzenia weekendu.

9. Na terenie Mini Zoo umieszczono także niewielki plac zabaw dla dzieci, gdzie mogą się one wyszaleć po zwiedzaniu.

10. Wszystkie zwierzęta w Żukczynie, są łagodne i przyjazne.

4.7/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.