10 Zaskakujących Informacji o Peru

peru

Coraz większa część naszego społeczeństwa dąży do rozwoju własnej wiedzy. Wielu z nas chce zdobywać nowe informacje na temat różnych państw i miast, aby stać się bardziej świadomym człowiekiem, ale również dlatego, że w ten sposób możemy zyskać nowe tematy do rozmowy z naszymi znajomymi.

Warto w wolnych chwilach szukać informacji na podobne tematy, dzięki temu możemy poznać liczne ciekawostki, które zaskoczą nas i naszych bliskich.

Dziś przedstawimy Ci dziesięć ciekawostek na temat Peru jednego z państwa leżących w Ameryce Południowej nad Oceanem Spokojnym. Wiele z nich może naprawdę Cię zainteresować i być może sprawi, że wybierzesz się kiedyś do tego miejsca?

1. W Peru mieszka 5 tysięcy Polaków – zadziwiające może być to w jakiś miejscach znajdziemy naszych rodaków.

2. Na terenie Peru znajduje się jedno z najlepiej zachowanych miast Inków – Machu Picchu – w 2007 roku zostało ono uznane za jedno z siedmiu cudów świata.

3. W Peru znajduje się największy Bank Genów Ziemniaka – dość nietypowe miejsce, w którym przechowywane jest kilka tysięcy różnych gatunków tej rośliny.

4. 5, 5% mieszkańców Peru w wieku powyżej 15 roku życia nie potrafi czytać.

5. Peru posiada dwie stolice – Lima oraz historyczna stolica Cusco.

6. Na terenie Peru znajduje się najdłuższa rzeka świata czyli Amazonka.

7. Prawie 60% terenu Peru zajęte jest przez dżungle.

8. Narodowym tańcem w tym kraju jest Marinera.

9. Kraj może pochwalić się swoim własnym alkoholem – Pisco. Warto spróbować go w trakcie swojej podróży.

10. W Peru znajduje się również najwyżej położone miasto na świecie.

Peru jest miejscem, które posiada wyjątkową kulturę oraz klimat. Życie tam różni się od tego, które znamy z naszej codzienności, według nas naprawdę warto jest przekonać się samodzielnie jak ono wygląda.

Wspaniała atmosfera na pewno sprawi, że pokochasz to miejsce. Być może na żywo sprawdzisz też ciekawostki na temat tego kraju, które Ci dziś przedstawiliśmy w naszym artykule.

4.1/5 - (ilość ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *