Planujesz krótki lub dłuższy wyjazd z rodziną i szukasz jakiegoś atrakcyjnego miejsca, które zadowoli i młodszych, i starszych? Mamy doskonałą propozycję. To Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, czyli jeden z najwyżej ocenianych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Obiekt znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej, bardzo blisko Zakopanego. Najlepszym powodem, aby się tam wybrać, jest bogata oferta atrakcji Term BUKOVINA. Kilka z nich omawiamy w naszym artykule.

Dobroczynna woda termalna

Przegląd atrakcji Term BUKOVINA wypada zacząć od największego skarbu tego obiektu, czyli wody termalnej. Jest ona pozyskiwana z ujęcia znajdującego się pod zboczem Wysokiego Wierchu na głębokości 2400 metrów. Woda zawiera 28 najcenniejszych składników mineralnych oraz składniki specyficzne – siarkę dwuwartościową i fluorki.

Woda zasilająca baseny Term BUKOVINA jest wodą siarczanowo-sodowo-wapniową, siarczkową, fluorkową, której średnia temperatura na wypływie wynosi 64,5 stopnia Celsjusza, charakteryzującą się mineralizacją na poziomie 1593,2 mg/dm3.

Tak dobre parametry wody termalnej sprawiają, że ma ona właściwości potencjalnie lecznicze, terapeutyczne, a kąpiele w niej mogą wspierać rehabilitację kontuzji ortopedycznych, wspomagać w walce z bólami mięśni i stawów, przyspieszać procesy leczenia chorób dermatologicznych, kobiecych, zaburzeń metabolicznych i hormonalnych, a także uzupełniać dietę redukcyjną u osób z nadwagą i otyłością.

To warto wiedzieć

Woda termalna ma również zbawienny wpływ na pracę mózgu i całego układu nerwowego. Kąpiele w ciepłej, wysoko zmineralizowanej wodzie mogą wykazywać działanie antystresowe i antydepresyjne.

Baseny wewnętrzne…

Termy BUKOVINA to łącznie aż 20 basenów, dzięki czemu w obiekcie nie panuje przesadny tłok i każdy na pewno znajdzie miejsce dla siebie, nawet w środku sezonu wakacyjnego. Zacznijmy od basenów wewnętrznych, które przyciągają gości w okresie gorszej pogody oraz oczywiście jesienią i zimą.

Z ważniejszych basenów wewnętrznych warto wymienić przede wszystkim „Bulgotnik” (basen z hydromasażem, wypełniony wodą o temperaturze od 30 do 36 stopni Celsjusza), „Bonior Basisty” (basen w kształcie basu, największy w wewnętrznej części obiektu, wypełniony wodą o temperaturze od 30 do 32 stopni Celsjusza, obejmujący również dysze masujące typu „grzybek wodny”, „gejzery” oraz ławki do hydromasażu), „Bystry Potok” (basen dla dzieci, o dwóch głębokościach – 0,4 i 0,9 metra, wypełniony wodą o temperaturze od 30 do 36 stopni Celsjusza, zawierający tzw. dziką rzekę), „Mocydełko” (basen dla maluszków, o głębokości 0,4 metra i temperaturze wody od 30 do 36 stopni Celsjusza) oraz „Zostawnica” (basen składający się z części zewnętrznej i wewnętrznej, wypełniony wodą o temperaturze od 30 do 36 stopni Celsjusza).

Baseny znajdują się również w strefie saun oraz strefie SPA & Wellnes – mogą z nich korzystać goście obu stref (dodatkowo płatnych).

…i zewnętrzne

Latem to strefa basenów zewnętrznych przeżywa największe oblężenie. Warto natomiast podkreślić, że część basenów jest czynna przez cały rok – „Niebiesko Dolina” (basen rekreacyjny z leżankami z hydromasażem), „Cepersko Płań” (basen pływacki z wodą o temperaturze 30 stopni Celsjusza) oraz „Jaskinia nad Porońcem” (basen z kaskadą w formie wodospadu, bystrym potokiem i grotą skalną).

Latem uruchamiana jest natomiast strefa letnia, w której dostępne są dwa baseny: „Corny Staw” (w nim metę mają dwie czynne latem zjeżdżalnie, czyli „Łostry Śwung” i „Krynconka”) oraz „Letnie mocydełko” (basen typowo dla maluszków, o głębokości 0,4 metra i temperaturze wody od 30 do 32 stopni Celsjusza).

Zewnętrznym basenem jest także „Omigustnik” – to zbiornik wypełniony wodą o obniżonej temperaturze, który służy schładzaniu ciała po przebywaniu w saunie.

Strefa saun

Wielką atrakcją Term BUKOVINA jest imponująca strefa saun, która obejmuje zarówno sauny wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Do dyspozycji dorosłych gości term są sauny fińskie, parowe czy kabiny na podczerwień infrared. Na pewno warto skorzystać z organizowanych codziennie seansów zapachowych dla dwojga w saunie zewnętrznej „Łozpalona Maryna”.

Strefa SPA & Wellness

Strefa obejmuje aż 12 gabinetów zabiegowych, pokój relaksu z jacuzzi, tężnię z solanką rabczańską, komorą hiperbaryczną, salką cardio i klubem fryzjerskim. Zabiegi są opcją dodatkowo płatną, natomiast osoby wykupujące bilet VIP Gold otrzymują częściowy masaż ciała w cenie.

Kiedy najlepiej odwiedzić Termy BUKOVINA?

Pora roku nie ma właściwie żadnego znaczenia. Nawet w razie niepogody będzie co robić, korzystając z basenów wewnętrznych i innych omówionych atrakcji Term BUKOVINA. Dobrym pomysłem będzie natomiast wybranie się do tego obiektu jesienią lub wiosną, kiedy jest nieco mniej gości, co poprawia komfort zabawy i relaksu w wodzie termalnej.

Więcej o najważniejszych atrakcjach Term BUKOVINA przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/przewodnik-po-atrakcjach-w-termach-bukovina-nie-bedziesz-sie-nudzic.

Materiał zewnętrzny

Oceń post

Dodaj komentarz