Toskania – miejsca, gdzie musisz jechać! Praktyczne porady

Toskania

Toskania to region administracyjny i kraina historyczna, która położona jest w środkowej części Włoch. W tym obszarze znajdują się m. in. Apeniny Toskańskie, Morze Tyrreńskie oraz Morze Liguryjskie. Jest to z wielu powodów bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym obszar.

Znajdziemy tam wiele miast i innych miejsc, w których z pewnością nie można narzekać na nudę, i w których będzie możliwość zobaczenia wielu różnych zabytków kultury i dziedzictwa człowieka, jak również malowniczych miejsc, stworzonych przez przyrodę. Toskania to obszar, który z pewnością świetnie oddaje ducha Włoch. Można wyróżnić kilka miejsc, które są szczególnie warte odwiedzenia i poznania.

1. Florencja

To stolica Toskanii, którą z całą pewnością można uznać za najbardziej atrakcyjne miejsce tego obszaru. Jest to miasto, w którym znajduje się wiele renesansowych zabytków. Jest to miejsce szczególnie atrakcyjne dla miłośników sztuki i architektury, zwłaszcza z okresu XV i XVI wieku. Poza tym w mieście tym poczuć można wspaniały, niepowtarzalny klimat związany ze sztuką.

2. Piza

Równie popularnym i chętnie odwiedzanym przez turystów miastem jest Piza. Jest to miasto, w którym znajduje się przede wszystkim znana i popularna wieża, którą zwiedza każdego roku ogromna liczba turystów. Jest to bardzo popularne miejsce, przez co trzeba liczyć się z dużym zatłoczeniem.

3. Cortona

Jest to miasto położone na wysokim wzgórzu, a przy tym niezwykle malownicze i urokliwe. Z pewnością oddaje klimat Włoch, choć nie należy być może do najbardziej popularnym miejsc w tym regionie. Zdecydowanie propozycja dla miłośników klimatycznych miejsc o niepowtarzalnym nastroju i atmosferze.

4. Inne miejsca Toskanii, stworzone przez naturę

Toskania to nie tylko najpopularniejsze oraz klimatyczne miasta. To również wiele miejsc, które mogą być niezwykle atrakcyjne ze względu na to, jak ukształtowała je natura. Do tego typu miejsc zaliczyć można m. in. termalne źródła, które znajdują się w różnych miejscach tego obszaru. Ponieważ Toskania jest rejonem górzystym, warto też wybrać się pieszo na górskie ścieżki

3.2/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.