5 sztuczek kempingowych, które ułatwią ci życie

kemping

Wypad pod namioty lub domki kempingowe to świetny pomysł. Oddech pełną piersią i czas spędzony w gronie bliskich osób napawają optymizmem. Okazuje się jednak, że ekstremalne warunki nasuwają wiele pytań i niedogodności.

Aby się z nimi uporać, koniecznie poznaj sztuczki. Praktyczne lifehacki pozwolą Ci cieszyć się odpoczynkiem na łonie natury bez problemu. A więc zaczynamy!

1. Przenośna toaleta

Jeśli na Twoim polu namiotowym brakuje ubikacji, nie warto panikować. Z załatwianiem potrzeb fizjologicznych w krzakach problem mają szczególnie panie, którym dedykujemy to rozwiązanie. Aby stworzyć toaletę wystarczy krzesło turystyczne, deska sedesowa, spinacze lub taśma i reklamówka. Wytnij nożem dziurę w siedzisku, zamontuj deskę, a pod spód wsadź worek. Voila! Przenośna toaleta już gotowa.

2. Nocleg w aucie?

Okazuje się, że przy dużych gabarytach samochodu, spanie w aucie może być wygodne. Warunek to stosunkowo wysoki sufit. Z całą pewnością będzie bezpieczniej niż w namiocie. By komfortowo nocować w aucie, złóż z tyłu siedzenia i postaw na nie dmuchany materac. Jeśli chcesz zostawić otwarte drzwi na noc, zaopatrz się w moskitierę. Prawda, że to proste?

3. Nieprzemakalne buty

Każdy zna uczucie przemoczonych butów, które utrudniają wędrówkę i są irytujące. Czy wiesz jak temu zapobiec? Okazuje się, że porada jest niezwykle prosta. Natrzyj swoje buty zwykłą, białą świeczką. Gdy nałożysz warstwę impregnatu na całą powierzchnie buta, możesz zrobić mały test. Wylej trochę wody na wierzch. Zobaczysz, że woda spłynie po bucie zamiast w niego wsiąknąć.

4. Kompas naturalny

Gdy rozładuje Ci się telefon i nie wiesz gdzie iść, mamy na to sposób. Znając kierunek geograficzny łatwo sprawdzić azymut za pomocą kompasu. Weź kubek, wodę, liść i namagnesowaną igłę. Połóż liść na wodzie a igłę na wierzchu. Powinna ona wskazywać północ swoim ostrzem. Z lewej strony będzie zachód, z prawej wschód, a poniżej południe.

5. Środek na komary

Bardzo łatwo jest przeoczyć zakup preparatu na insekty. Na szczęście, gdy go nie ma, a wokół nas pali się ognisko, łatwo jest odstraszyć komary. Zastanawiasz się w jaki sposób? Potrzeba trochę liści mięty, którą wystarczy wrzucić do ogniska. Efekt murowany.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.