Starożytne wioski w Portugalii o których czas zapomniał

ruiny

Portugalia to kraj, który położony jest w zachodniej części Europy Południowej, który leży na Półwyspie Iberyjskim. Z jednej strony państwo to graniczy z Hiszpanią, a z drugiej znajdują się wody Oceanu Atlantyckiego.

W skład tego państwa wchodzą również znajdujące się na Oceanie Atlantyckim wyspy Madera i Azory. Portugalia to kraj, który od zawsze był bardzo atrakcyjny turystycznie z wielu powodów. Z jednej strony znaleźć można tam wiele zabytków kultury, które pozostawił po sobie człowiek.

Jest to również duża atrakcja dla turystów, którzy lubią podziwiać cuda natury i przebywać w ciepłym klimacie. Położenie nad oceanem również może przyciągać do tego kraju określony typ turystów. Klimatyczność tego państwa przejawiać się może na wiele różnych sposobów.

Jednym z nich z pewnością są wioski, z których duża część sięga swoimi korzeniami nawet starożytności.

Do takich wiosek zaliczyć można m. in. Monsanto. Nazwa wioski oznacza „świętą górę”. Jest to miejscowość położona niedaleko granicy z Hiszpanią, leży na bardzo skalistym wzgórzu. Według legend miejsce to związane jest z różnymi grupami ludów, taki jak m. in. Celtowie, Rzymianie, Wizygoci.

Oprócz legend, znajdują się tam również znaleziska archeologiczne, które potwierdzają przebywanie tych ludów w dawnych czasach na tych terenach. Miejscowość ta uznana została za „najbardziej portugalską wioskę”.

Innymi charakterystycznymi małymi miejscowościami w tym kraju są tak zwane wioski łupkowe. Jednak z nich, Piódão, która znajduje się w dolinie pasma Gór Jastrzębskich. Występujące tu domu zbudowane zostały z łupków i wpasowane zostały w tarasowy układ doliny.

Miejscem, które z pewnością warto odwiedzić, a które przez długi czas nie istniało nawet na mapie, jest Vila Nova da Foz Côa. Warto przyjechać tu głównie po to, by móc podziwiać sztukę z okresu górnego paleolitu. Ślady sztuki z tego okresu przejawiają się w tym miejscu na wiele różnych sposób.

Oprócz tego można odwiedzić również inne małe miejscowości, które oddają klimat Portugalii, nie tylko teraźniejszy, ale także ten z przeszłości. Można zaliczyć do nich m. in wioski w rejonie Lousã, Serra da Açor czy też Zęzerego.

2.6/5 - (ilość ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.