10 Najlepszych Atrakcji w Szanghaju

Szanghaj

Szanghaj jest miastem, które objawia się powoli, więc zobaczenie wszystkich jego uroków może zająć trochę czasu. Te atrakcje to świetne miejsce na początek, jeśli masz tylko kilka dni, aby doświadczyć splendoru miasta.

Atrakcje Szanghaju są liczne i różnorodne. Znajduje się tu wiele muzeów, architektury kolonialnej, budynków sakralnych, teatrów, ogrodów, parków i obszarów handlowych. Oto ciekawe atrakcje które warto zobaczyć w Szanghaju.

1. Bund

Konieczne miejsce do odwiedzenia, gdy jest się w Szanghaju. Wiele barów i restauracji dookoła. Niesamowite miejsce do spacerów w nocy i robienia ciekawych zdjęć.

2. Shanghai Tower

Z naszymi maskami na sobie, odwiedziliśmy Wieżę Szanghajską. Był to mglisty dzień, ale w sumie było to ciekawe doświadczenie. Czuć radość wjeżdżając windą w górę jednego z najwyższych budynków na świecie. Widoki są zapierające dech w piersiach.

3. Wieża Orientalnej Perły

Świetnie się tam bawiliśmy i robiliśmy mnóstwo fajnych zdjęć. Naprawdę warte swojej ceny i czasu oczekiwania. Czekaliśmy 1,5 godziny w super długiej kolejce, aby wsiąść do windy. Nawet jak było pochmurno, to i tak było warto. Przezroczysta podłoga zapewnia wyjątkowy widok- ale nie jest przeznaczona dla tych, którzy boją się wysokości.

4. Yu Garden

Takie piękne. Tak niezwykłe. To tak jakby wyjechać na kilka minut w inny świat. Uwielbiałam to. Zdecydowanie trzeba zobaczyć to miejsce. Klasyczny ogród chińskiej architektury z wieloma unikalnymi rzeźbami.

5. Former French Concession

Jedna z moich ulubionych części Szanghaju. Wędruj po starych ulicach, znajdź miejsce na kawę lub zjedzenie czegoś. Poczuj Szanghaj z dawnych lat.

6. Shanghai World Financial Center

Wieżowce wzbijają się w górę, reprezentując wzrost sektora finansowego w Szanghaju i potęgę Chin. Idź na 95 piętro, a następnie na 100. piętro punktu obserwacyjnego. Może być trochę tłoczno i głośno, ale warto zobaczyć ten widok. Musieliśmy pokazać nasze paszporty, żeby kupić bilety.

7. Huangpu River

Mnóstwo miejsc, gdzie można się zatrzymać i usiąść lub napić się kawy. Po obu stronach rzeki znajduje się kilka miejsc, w których można zjeść, wypić i zrobić zakupy.

8. South Bund Soft Spinning Material Market

Po wielokrotnym odwiedzeniu Szanghaju, jest kilka miejsc, które polecam każdemu, aby się tam zatrzymać. Miałam sporo rzeczy zrobionych u innych krawców na targach tkanin w Chinach i nie zawsze byłam zadowolona z rezultatu – aż znalazłam nr 129 Joyce i Rita Tailor.

9. Muzeum Szanghajskie

To miejsce jest totalnie warte tego, wejście znajduje się na Yaanan RD. Krok wstecz w historii. Jakie to niesamowite doświadczenie móc cieszyć się kulturą z fascynującą spuścizną ceramiki i sztuki! Nie można odwiedzić Szanghaju bez wizyty w kultowym Shanghai Museum.

10. Jade Buddha Temple

Znaleziony w środku Szanghaju, trzeba będzie sprawdzić, kiedy jest otwarty. Jest to świetny przykład buddyjskiej świątyni. Jeśli chcesz poznać religię buddyjską, to jest to dobry  obiekt na początek.

4.6/5 - (ilość ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *