Najlepsze atrakcje Szanghaju

Szanghaj

Usytuowany we wschodnich Chinach Szanghaj jest jednym z największych i najbardziej imponujących miast portowych na świecie. Traktowane jest również jako finansowe centrum całego kraju.

Wobec tego, z jednej strony stanowi gratkę dla entuzjastów historii i chińskiej tradycji, a z drugiej strony przyciąga przedsiębiorców z całego świata, zachwycając nowoczesnością i niebotycznymi wieżowcami.

Jedną z podstawowych atrakcji, których po prostu nie można pominąć podczas zwiedzania jest Nanshi, czyli Stare Miasto.

Niezwykle klimatyczne uliczki z tradycyjną zabudową, w której królują chińskie charakterystycznie wygięte dachy, sprawiają że z roku na rok przybywa turystów, którzy pragną zobaczyć to miejsce na własne oczy i przy okazji udać się do najpopularniejszego pawilonu herbacianego Huxinting, czyli pięknego budynku usytuowanego na środku jeziora i liczącego sobie już kilkaset lat.

Miejsca olśniewa, zarówno od zewnątrz że względu na nietypową lokalizację, jak i od środka, ponieważ wystrój utrzymany jest w starodawnym stylu i nie brakuje w nim ciemnego drewna, finezyjnych zdobień oraz pięknego oświetlenia.

Turyści pragnący wypoczynku w mniej zatłoczonych partiach miasta powinni czym prędzej udać się do dzielnicy Pudong. To jedna ze spokojniejszych i najmniej zaludnionych dzielnic Szanghaju. Dzielnica cieszy się mianem ośrodka rekreacji i spokojnego wypoczynku.

Znajdziemy tutaj cały wachlarz opcji dla dzieci oraz całych rodzin, np. malownicze jeziora z rejsami w ofercie, pola do minigolfa oraz mnóstwo mniej obleganych knajpek, w których można skosztować stricte szanghajskiej kuchni.

A ta jest zupełnie inna od potraw serwowanych w innych regionach Chin. Charakterystycznym składnikiem jest bowiem cukier brązowy, który pojawia się w wielu konfiguracjach i potrawach. Właśnie dlatego kuchnia szanghajska uchodzi za jedną z najsłodszych w cały, kraju.

Jeżeli nie cieszymy się zbyt mocnymi żołądkami, to z pewnością nie powinniśmy kosztować najpopularniejszego przysmaku, czyli tzw. stuletnich jaj, które przed podaniem dojrzewają nawet do kilkunastu lat w papce składającej się z wapna, gliny, herbaty oraz soli.

W Pudong znajduje się również lotnisko, które sprawia, że dzielnica jest dosyć istotnym punktem na mapie całego miasta.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *