Najlepsze atrakcje Szanghaju

Szanghaj

Usytuowany we wschodnich Chinach Szanghaj jest jednym z największych i najbardziej imponujących miast portowych na świecie. Traktowane jest również jako finansowe centrum całego kraju.

Wobec tego, z jednej strony stanowi gratkę dla entuzjastów historii i chińskiej tradycji, a z drugiej strony przyciąga przedsiębiorców z całego świata, zachwycając nowoczesnością i niebotycznymi wieżowcami.

Jedną z podstawowych atrakcji, których po prostu nie można pominąć podczas zwiedzania jest Nanshi, czyli Stare Miasto.

Niezwykle klimatyczne uliczki z tradycyjną zabudową, w której królują chińskie charakterystycznie wygięte dachy, sprawiają że z roku na rok przybywa turystów, którzy pragną zobaczyć to miejsce na własne oczy i przy okazji udać się do najpopularniejszego pawilonu herbacianego Huxinting, czyli pięknego budynku usytuowanego na środku jeziora i liczącego sobie już kilkaset lat.

Miejsca olśniewa, zarówno od zewnątrz że względu na nietypową lokalizację, jak i od środka, ponieważ wystrój utrzymany jest w starodawnym stylu i nie brakuje w nim ciemnego drewna, finezyjnych zdobień oraz pięknego oświetlenia.

Turyści pragnący wypoczynku w mniej zatłoczonych partiach miasta powinni czym prędzej udać się do dzielnicy Pudong. To jedna ze spokojniejszych i najmniej zaludnionych dzielnic Szanghaju. Dzielnica cieszy się mianem ośrodka rekreacji i spokojnego wypoczynku.

Znajdziemy tutaj cały wachlarz opcji dla dzieci oraz całych rodzin, np. malownicze jeziora z rejsami w ofercie, pola do minigolfa oraz mnóstwo mniej obleganych knajpek, w których można skosztować stricte szanghajskiej kuchni.

A ta jest zupełnie inna od potraw serwowanych w innych regionach Chin. Charakterystycznym składnikiem jest bowiem cukier brązowy, który pojawia się w wielu konfiguracjach i potrawach. Właśnie dlatego kuchnia szanghajska uchodzi za jedną z najsłodszych w cały, kraju.

Jeżeli nie cieszymy się zbyt mocnymi żołądkami, to z pewnością nie powinniśmy kosztować najpopularniejszego przysmaku, czyli tzw. stuletnich jaj, które przed podaniem dojrzewają nawet do kilkunastu lat w papce składającej się z wapna, gliny, herbaty oraz soli.

W Pudong znajduje się również lotnisko, które sprawia, że dzielnica jest dosyć istotnym punktem na mapie całego miasta.

4/5 - (ilość ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.