Najlepsze atrakcje dla dzieci w Madrycie

Madryt

Rodzinny wyjazd zagraniczny powinien również uwzględniać najmłodszych uczestników podróży, a może nawet przede wszystkim. Nie ma nic gorszego niż niezadowolona latorośl.

Stolica Hiszpanii, Madryt to miasto, które może stanowić idealne rozwiązanie dla całej rodziny, która pragnie zarówno optymalnego zwiedzania i poznania nowego miejsca, jak i rozrywki dla mniej wymagającego, aczkolwiek absorbującego dziecka.

Madryt to miasto, w którym znajduje się siedziba Światowej Organizacji Turystyki, a takie wyróżnienie zobowiązuje. Planując urlop z dzieckiem właśnie w tym mieście, powinniśmy zaznaczyć na naszej mapie Park Retiro. 120 hektarów to wystarczająca przestrzeń dla pełnego energii dziecka, a przy okazji cała moc nowych wrażeń.

W parku bowiem znajduje się aż osiemnaście tysięcy drzew, a w tym także Cypryśnik Meksykański, zwany również Drzewem Montezumy, które zostało zasadzone w 1633 roku i uznawane jest za najstarsze drzewo w całym kraju.

Park Retiro to także miejsce, w którym nie zabrakło miejsca na sztuczne stawy oraz imponujący Pałac Kryształowy, będący jednocześnie szklarnią oraz oranżerią.

Historia tego miejsca jest niezwykle imponująca, a wystarczy wspomnieć jedynie, że na początku dziewiętnastego wieku park stał się kwaterą armii napoleońskiej i to właśnie wtedy doszło do niewybaczalnej dewastacji obiektu, którą naprawiano przez wiele kolejnych lat.

Będąc w Madrycie i pragnąc również dostarczyć rozrywki naszym dzieciom, warto udać się do Museo Arqueologico Nacional, które jest jednym z najbardziej obleganych muzeów na całym świecie. Nic w tym jednak dziwnego, skoro znajdziemy tam przeszło 35 tysięcy eksponatów, które z pewnością zaintrygują najmłodszych.

Kolejnym miejscem godnym polecenia jest z pewnością Madrid Rio, czyli park, w którym poza niezwykłymi okazami roślinnymi znajdziemy także szereg zabytków, w tym Puente do Toledo – most z piętnastego wieku lub Puerta del Rey, czyli bramę, która pamięta czasy Józefa Bonapartego.

Równie imponujący jest Templo de Debod, czyli Świątynia Debod, czyli starożytna egipska świątynia, którą Hiszpanie otrzymali w prezencie za udzieloną pomoc.

Powiew starożytności robi niesamowite wrażenie, podobnie jak zapierający dech w piersiach widok na cudowny park Casa de Campo.

3.9/5 - (ilość ocen: 15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *