Najlepsze atrakcje dla dzieci na Słowacji

Słowacja

Słowacja to istny raj dla najmłodszych podróżników. Można by pomyśleć, że w zasadzie większość miejsc na Słowacji uwzględniło obecność młodych globtroterów, których trzeba w odpowiedni sposób zaintrygować i wciągnąć do gry o nazwie „podróżowanie”.

W pierwszej kolejności warto przestudiować zamki oraz ich dostępność w wybranym przez nas terminie. Zamki w tym kraju to przede wszystkim bajeczna sceneria i fantastyczny klimat. Nie powinno nas dziwić, że wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że Słowacja to zamkowa królowa.

Warto udać się na zwiedzanie Likawy, czyli średniowiecznego zamku powstałego już w trzynastym wieku. Wprawdzie, konieczność sprawiła, że po wyburzeniu został zrekonstruowany, to i tak stanowi nie lada gratkę dla entuzjastów zamków.

Znajduje się w przepięknej górskiej scenerii z ogromną ilością zieleni wokół, które również stanowią powód do odwiedzenia tego miejsca. Tuż nad miastem Trenczyn znajduje się kolejny zamek, który warto „odhaczyć” w trakcie rodzinnej podróży.

Zamek Trenczyński powstał w jedenastym wieku na dosyć solidnym wzniesieniu i po dzień dzisiejszy góruje nad miastem Trenczyn. Po zakupieniu biletu w wysokości pięciu euro, można wejść na teren obiektu, zwiedzać komnaty oraz powstałe na terenie zamku muzeum.

Po intensywnym dniu zwiedzania warto wygospodarować chociaż jeden dzień na wspólny i aktywny wypoczynek. Idealnym miejscem jest Wodny Świat w Świdniku, czyli ogromny kompleks, na terenie którego znajdują się baseny, kąpieliska, niekończące się zjeżdżalnie i szereg innych atrakcji dla całej rodziny.

Zwłaszcza w sezonie letnim miejsce jest oblegane zarówno przez miejscowych, jak i turystów z całego świata. Bilet całodzienny dla osoby dorosłej kosztuje jedynie 4 euro, a dla dziecka 3. Atrakcji jednak jest tyle, że całodzienny bilet może okazać się niewystarczający.

Na wschodzie kraju znajduje się kolejny punkt dla amatorów wodnego wypoczynku. Zemplinska Sirava to sztuczny zbiornik wodny, który w pierwotnym założeniu w ogóle nie miał być przeznaczony do celów rekreacyjnych.

Czas zweryfikował jednak plany regulacji wody i okazało się, że miejscem stanowi fantastyczny plener dla rodzin z dziećmi na łonie natury. W pobliżu znajduje się również nowoczesny hotel, mniejsze motele oraz miejsca kempingowe.

4.9/5 - (ilość ocen: 8)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *