2 Najciekawsze Miasta w Europie

Londyn

Zróżnicowanie Europy powoduje, że trudnością staje się wytypowanie zaledwie garstki miejsc, które warto obejrzeć. Istnieje jednak kilka miast, które niezaprzeczalnie zasługują na uwagę.

Londyn

Londyn z pewnością zalicza się do miast, które warto wziąć na warsztat i samemu przekonać się o wyjątkowości tego ogromnego miasta.

Leżące nad rzeką miasto zawsze jest wzbogacone krajobrazowo. Tuż nad Tamizą w bezpośrednim sąsiedztwie z Big Benem znajduje się jeden z piękniejszych budynków w całej Anglii, który jest jednocześnie siedzibą parlamentu – Pałac Westminsterski.

Neogotycka budowla stanowi poniekąd wizytówkę miasta, podobnie jak usytuowany po drugiej stronie rzeki London Eye, czyli diabelski młyn. Przejażdżka zajmuje nie mniej niż 20 minut i stanowi doskonałą okazję do podziwiania miasta z lotu ptaka.

Londyn to także miasto czerwonych dwupiętrowych autobusów oraz tradycyjnych budek telefonicznych, które w obecnych czasach można wynająć, np. jako oryginalną powierzchnię biurową. Nie ma w Londynie miejsca, które w jakiś sposób nie odnosiłoby się do rodziny królewskiej.

Elżbieta pojawia się wobec tego, zarówno na pocztówkach, jak i w postaci maskotek lub zamknięta w szklanych kulach. Przeplatająca się historia monarchii z niezwykłą nowoczesnością sprawiają, że Londyn uchodzi za stolicę kultury oraz mody.

Neapol

Neapol

Jednym z coraz częściej odwiedzanych miast jest również usytuowany na południu Włoch Neapol. Warto na własne oczy przekonać się, jak wygląda kolebka najgroźniejszej włoskiej mafii Camorry i podziwiać stare Miasto, które jest plątaniną uroczych i wąskich uliczek.

Mówi się, że w mieście można albo się zakochać, albo od razu znienawidzić. Faktem jest, że brud i latające w powietrzu śmieci potrafią skutecznie zniechęcić.

Nie ma jednak nic lepszego niż włoska kawa i włoski deser cannolo w restauracji będącej punktem widokowym i rozpościerający się przed nami widok na Wezuwiusza.

Neapol to miasto portowe i wobec tego każda restauracja jest źródłem najsmaczniejszych świeżych ryb i owoców morza. To również stąd pochodzi ser mozzarella, która również tutaj smakuje lepiej niż gdziekolwiek indziej.

Ze względu na przestępczość związaną z porachunkami klanów mafii, na ulicach często można spotkać karabinierów, którzy pilnują porządku.

Nie zmienia to jednak faktu, że turyści mogą czuć się zupełnie bezpiecznie, ponieważ według mafijnych zasad, żadnemu turyście nie może spaść nawet jeden włos z głowy.

To bowiem turystyka nakręca niemal każdy biznes w mieście i dlatego mafia stanie na rzęsach, aby żadnemu z nich nic się nie stało.

3/5 - (ilość ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.