2 Najciekawsze Miasta w Azji

Nie bez przyczyny mówi się, że Azja to kontynent. Zasadniczo sama w sobie nie stanowi kontynentu, a dopiero w połączeniu z Europą stanowią Eurazję, ale ze względu na ogromne różnice występujące pomiędzy obiema strefami utarło się, że podział jest dobrym rozwiązaniem.

Na terenie Azji leży niespełna pięćdziesiąt państw i trzeba przyznać, że różnorodność poszczególnych miejsc przyprawia o zawrót głowy. Najciekawsze miasta w Azji to prawdziwa gratka dla turystów głodnych nowych wrażeń.

Bangkok

Bangkok

Jednym z najczęściej odwiedzanych azjatyckich miast z całą pewnością jest Bangkok, stolica Tajlandii. Ciekawostką jest, że powszechnie używana nazwa miasta (Krung Thep) jest zaledwie skrótem pełnej nazwy składającej się z aż dwudziestu jeden słów ( Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit).

Każdego roku Bangkok przyciąga miliony turystów z każdego zakątka świata i od pewnego czasu cieszy się mianem najczęściej odwiedzanego miasta, zostawiając w tyle m.in. Nowy Jork czy Londyn.

Poza imponującymi świątyniami, na szlakach turystycznych najczęściej znajduje się niezliczona ilość klubów go-go oraz dzielnice imprezowe z ogromną ilością prostytutek, które na ogół cieszą się piękną urodą i za niezbyt wielkie pieniądze spełnią najśmielsze życzenia.

Właśnie dlatego przyciągają wielu turystów płci męskiej. To właśnie w tym mieście kwitnie biznes, który już został określony seksturystyką. Bangkok to także miejsce pełne kontrastów. Nowoczesne budynki tworzące krajobraz miasta, przeplatają się tutaj ze świątyniami i pozłacanymi posągami buddy.

Warto nie odmawiać sobie tajskiej kuchni, która jest po prostu pyszna i wiedzieć, gdzie warto udać się po najlepsze tajskie jedzenie. Świetną renomą cieszy się restauracja Kim Leng, która oferuje tradycyjną tajską kuchnię i słynie z fantastycznej obsługi.

Kolejnym kulinarnym punktem na mapie Bangkoku jest Tep Bar. To idealne miejsce, w którym można skosztować lokalnego alkoholu, ale także posłuchać muzyki na żywo oraz skosztować larw jedwabnika.

Zupełnym przeciwieństwem Bangkoku są Zjednoczone Emiraty Arabskie, które znajdują się nad Zatoką Perską, a zatem w Azji Południowo-Wschodniej.

Dubaj

Dubaj

Największym zainteresowaniem cieszy się Dubaj, który jest jednym z siedmiu emiratów wchodzących w skład państwa, a raczej jego stolica o tej samej nazwie. Wylewający się zewsząd luksus, najdroższe samochody świata, wszechobecność dużych pieniędzy robią wrażenie.

Pod względem turystycznym miasto nie może zaoferować szerokiej gamy zabytków.

Co roku jednak przyciąga miliony turystów pragnących na własne oczy zobaczyć pracowników, których praca polega na polerowaniu miejskich ogrodzeń czy sztuczne wyspy, m.in. Burj-Al Arab, hotel kształtem przypominający żagiel statku z apartamentami wartymi powyżej tysiąca dolarów za jedną dobę.

Inwestycje związane z budowaniem sztucznych wysp powiększają linię brzegową o wiele setek kilometrów i trzeba przyznać, że robią piorunujące wrażenie.

Dubaj to miasto, które ma zrobić wrażenie i oczarować bogactwem czające się tutaj w każdym zakamarku. Nawet wyjście do centrum handlowego może mieć dosyć zaskakujący finał, ponieważ w jednym z największych poza mnóstwem restauracji i sklepów, znajdziemy również zadaszony stok narciarski.

Dubaj to miasto, które nie zna umiaru i skromności. Wszystko w mieście tworzone jest z rozmachem, jakby chciano udowodnić reszcie świata, że wyobraźnia nie zna granic, a jeżeli zna, to nie należy się nimi przejmować.

3.9/5 - (ilość ocen: 8)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *