Najciekawsze atrakcje w Tokio

Tokio

Tokio stanowi stolicę Japonii i bez wątpienia zasługuje na dużą dozę uwagi każdego turysty, który przymierza się do zwiedzania Kraju Kwitnącej Wiśni.

Nie sposób wymienić wszystkich godnych polecenia miejsc z tego względu, że po zwiedzeniu kluczowych atrakcji pozostaje miasto samo w sobie stanowiące nie lada gratkę dla głodnych nowych wrażeń zwiedzających.

Najczęściej wybieraną atrakcją turystyczną jest Tokyo Sky Tree, czyli najwyższa wieża widokowa, jaka kiedykolwiek powstała na kuli ziemskiej.

Wieża składa się z dwóch platform, z czego jedna z nich znajduje się na wysokości 350m, natomiast druga nieco wyżej – 450m. Z obu platform rozpościera się niezwykły widok na całe miasto, dlatego obie są oblegane właściwie bezustannie.

Bilety nie obowiązują dzieci poniżej czwartego roku życia, natomiast bilety dla dorosłych kosztują od 35-70zł, w zależności od wybranej platformy.

W niemal każdym przewodniku turystycznym można również napotkać wzmiankę na temat największego skrzyżowania w Tokio przy stacji Shibuya.

Skrzyżowanie faktycznie robi ogromne wrażenie z mnogością reklam, szyldów, billboardów oraz tysiącami przechodniów. Jest zdecydowanie najpiękniejsze późnym wieczorem, kiedy do gry wkracza oświetlenie.

Niedaleko skrzyżowania znajduje się słynny pomnik wiernego psa Hachiko, który w pierwszej połowie XXw. odprowadzał swojego właściciela na peron w drodze do pracy, by następnie o konkretnej porze go odebrać.

Pech chciał, że pewnego dnia właściciela psa umiera, ale lojalność i wierność pupila sprawiają, że zjawia się na stacji każdego dnia przez następną dekadę. Historia została dosyć mocno nagłośniona, m.in. za sprawą filmu z Richardem Gere’m w roli głównej.

Tokio to także raj dla osób fascynujących się światem anime. Entuzjaści tego gatunku powinni zainteresować się dzielnicą Harajuku, w której właściwie wszystko opiera się na świecie japońskich seriali i animacji.

Przesyt bajecznych akcesoriów gwarantowany, ale gwarantowane również stosunkowo niskie ceny za pamiątkowe gadżety, a także wystarczająca ilość niecodziennych stylizacji na ulicach.

W mieście znajduje się również przypuszczalnie największy sklep tylko dla dorosłych na świecie, bo składający się z aż z dziewięciu pięter.

3.5/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.