Najciekawsze Atrakcje w Gdyni dla dzieci

torpedownia

Gdynia to jedno z miast należących do Trójmiasta. Zarówno w Gdyni jak i w jej okolicy znaleźć można wiele ciekawych atrakcji, które umilą pobyt najmłodszym.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem jest interaktywnym zoo, znajdującym się w miejscowości Żukczyn koło Gdańska. W tym miejscu dzieci mogą poznać, nakarmić, pogłaskać wiele rodzajów zwierząt. Na obiekcie istnieje również możliwość organizowania imprez okolicznościowych. Znajdziemy tam między innymi takie zwierzęta jak: emu, egzotyczne ptaki, kozy, świnki, owieczki, pawie itp.

2. Akwarium Gdyńskie to miejsce w którym dzieci z zadowoleniem spędzą kilka godzin, obserwując podwodne życie z bliska. Mieszka tam około tysiąca pięciuset organizmów, są to ryby, płazy, gady, a także koralowce. Dodatkowo dzieci mogą uczestniczyć tam w zajęciach edukacyjnych.

3. ORP „Błyskawica” to jeden z najsłynniejszych polskich okrętów wojennych na Nabrzeżu Pomorskim. Jego zwiedzanie polega na obejrzeniu wnętrza okrętu. Wewnątrz w niego często organizowane są także wystawy, które mają na celu ukazanie związków Polski z morzem.

4. Plaża w Gdyni to popularne miejsce zapewniające piękne widoki. Szczególnie warto się tam udać o zachodzie słońca. Plaża w centrum Gdyni jest czysta i szeroka. Znajduje się tam plac zabaw, restauracje, puby i kawiarnie, oraz Teatr Muzyczny oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Dobre miejsce na odpoczynek.

5. Skwer Kościuszki to miejsce posiadające ogromną ilość atrakcji. Otoczone jest ono naszym bałtyckim morzem. Znajdziemy tam między innymi Akwarium, puby i restauracje. Na miejscu można również podróżować statkiem.

6. Dar Pomorza – Oddział Centralnego Muzeum Morskiego jest przykładem starego żaglowca, który nadal podróżuje. Jest w doskonałym stanie. Jest to miejsce doskonale obrazujące wygląd dawnego okrętu. Miejsce warte odwiedzenia.

7. Kolej Linowo-Terenowa na Kamienną Górę pozwala w ciekawy sposób dotrzeć na górę, z której cieszyć się można niezwykłymi widokami.
Z samej góry można podziwiać całe miasto oraz port. Kolejka ta położona jest blisko Gdyńskiego Centrum Filmowego. Słynie on z festiwalu filmowego w Gdyni.

8. Punkt widokowy – InfoBox, jest to punkt widokowy, który znajduje się w jak najbardziej odpowiednim do tego miejscu. Na miejscu czekać będą na nas niezapomniane widoki, a także informacje o mieście. To dobre miejsce dla całych rodzin, szczególnie dla tych z dziećmi.

9. Centrum Nauki Experyment jest jednym z pierwszych w Polsce centrum nauki. Mieści się ono w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Znajdziemy tam interaktywne wystawy, pozwalające odwiedzającym na poznawanie zjawisk przyrodniczych.

10. Muzeum Emigracji jest to ciekawa wystawa, która umiejscowiona została w dawnym budynku Dworca Morskiego w Gdyni. Specjalnie dla najmłodszych turystów zorganizowano tam Sale Małego Podróżnika. W niej zgromadzono gry, zabawy oraz książki.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.