Japonia – krótki opis tego ciekawego kraju

ulice Japonii

Japonia znajduje się w światowej dziesiątce państw najbardziej zaludnionych. Gęstość zaludnienia jest tak wysoka, że właściwie nie pozostaje nic innego jak wysoka zabudowa i plany architektoniczne pozwalające na pomieszczenie takiej ilości mieszkańców.

Powszechnie mówi się, że jest Krajem Kwitnącej Wiśni, choć zjawisko to można obserwować zaledwie przez dwa tygodnie w skali roku w okolicach kwietnia.

Kraj składa się tak naprawdę z czterech głównych wysp – Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu, które stanowią trzon archipelagu. Precyzując, Japonia to cztery wyspy i kilkaset mniejszych znajdujących się w obrębie i stanowiących cześć państwa.

Uchodzi za jedno z najbardziej nowoczesnych państw na świecie, w których technologia rozwinęła się na bardzo wysokim poziomie, a jednocześnie jest państwem, które przywiązuje ogromną wagę do tradycji.

Głową państwa jest cesarz Naruhito, który słynie z udziału w wielu dobroczynnych akcjach, a z wykształcenia jest historykiem.

Tragedią państwa jest lokalizacja, ponieważ znajduje się na styku dwóch płyt tektonicznych i z tego względu bezustannie narażone jest na trzęsienia ziemi, które już wielokrotnie udowodniły, że człowiek w starciu z naturą nigdy nie wygra.

Przykładem jest fatalne trzęsienie, które zaimplikowało falę tsunami w 2011 roku i doprowadziło do jednej z najgorszych katastrof na przestrzeni ostatnich dekad. Następstwem trzęsienia była seria awarii w elektrowniach, a także zagrożenie skażeniem radioaktywnym w Fukushimie.

Japończycy cieszą się również opinią osób o najdłuższym wskaźniku życia. Badania wykazały, że za wszystkim stoją odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się japońska wyspa Okinawa, na której mieszka najwięcej stulatków na świecie.

Przyznają oni zgodnie, że przez całe życie trzymają się wyłącznie jednej zasady – wszystko, ale z umiarem.

Ciekawostką jest zwyczaj bekania po posiłku, który jest najwyższą formą uznania i brak tego gestu może zostać uznany za osobistą zniewagę.

Japończycy to także naród, dla których praktyczność i wygoda mają ogromne znaczenie.

Wobec tego z łatwością niemal na każdym roku ulicy znajdziemy automaty, w których można kupić, zarówno zimne napoje, jak i piwo, prezerwatywy czy elementy niezbędnej odzieży.

4.5/5 - (ilość ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *