Jak najłatwiej zaparzyć świetną kawę podczas podróży

kawa

Któż z nas nie lubi mocnej czarnej, która stawia nas na nogi a przy okazji socjalizuje. Ekspresy stoją dziś w niemal każdym miejscu pracy, przez co korzystanie z nich stało się normalnością.

Tego elementu nie może zabraknąć również w podróży, która daje nam okazję do zaparzenia świetnej kawy. Zastanawiasz się jak tego dokonać? Dowiedz się jak najłatwiej zaparzyć świetną kawę podczas podróży.

Tajniki parzenia kawy podczas wyprawy

Po pierwsze, aby zaparzyć kawę w podróży wystarczą lekkie akcesoria. Gdy je nabędziesz, zaparzenie małej czarnej stanie się prostsze, niż można sądzić. Do działania przyda się aeropress, dzięki któremu zaparzysz kawę w podróży, na parkingach, na szlakach górskich, a nawet w samolocie. Równie skuteczny okazuje się dripper. To co musisz zrobić, to włożenie filtra, nasypanie zmielonej kawy i zalania gorącą wodą.

Kawa będzie się powoli skraplać, a po chwili uzyskamy napój dobrej jakości. W plenerze kawiarka to świetny pomysł, który z pewnością przypadnie do gustu Twoim towarzyszom podróży.

Jeśli marzysz o kawie podczas podróży musisz uzbroić się także w lekki młynek, jeśli chcesz wypić coś naprawdę dobrego. Dla większości osób młynek do kawy to niepotrzebna rzecz w bagażu, jednak prawdziwi kawosze to zrozumieją. Pamiętaj też o zabraniu czajnika turystycznego lub palnika gazowego. Jeśli naprawdę cenisz sobie dobrą kawę, tutaj nie ma kompromisu.

Tyczy się to także samej kawy. Stawiając na jakość musisz zaopatrzyć się świeżo palone ziarna, które są dostępne w palarni. Niestety wyroby te nie należą do tanich i łatwo dostępnych. Chcąc dostać najlepszy produkt, warto skorzystać z ofert sklepów internetowych i zaopatrzyć się na podróż zawczasu.

Jaki jest przepis na najlepszą kawę w podróży?

Oczywiście ile ludzi, tyle sposobów na pyszną kawę. Rynek w tym zakresie oferuje bardzo wiele rozwiązań na każdą kieszeń. Jedne z nich są bardziej profesjonalne, a inne mniej, jednak osoba chcąca zasmakować tego szlachetnego napoju w podróży, z pewnością znajdzie na to idealny sposób. Zamiast akcesoriów równie dobrze można zaparzyć kawę w termosie. Wszystko jest kwestią wymagań. Czy masz swój ulubiony sposób na kawę w podróży?

4.3/5 - (ilość ocen: 11)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.