Ile kosztuje trekking w Himalajach? Ceny, noclegi i jedzenie na trasie

buddysta

Podróżowanie może mieć bardzo wiele różnych oblicz. Jednym kojarzy się z wypadem za miasto lub do innego, nieco bardziej oddalonego miasta w tym samym kraju, dla innych prawdziwa podróż to wybranie się na drugi koniec świata i totalna zmiana miejsca i okoliczności, z którymi trzeba się zmierzyć.

Ta druga opcja może być z pewnością dużo bardziej ekscytująca, choć z drugiej strony wiąże się z dużo większymi kosztami, jak również z dodatkowymi kwestiami organizacyjnymi i przygotowaniami do podróży, które należy przedsięwziąć. Jednym z najbardziej egzotycznych kierunków, które wybierane są przez Europejczyków, jest Azja.

Jest to z pewnością zderzenie z inną kulturą i klimatem, które jednak może wiele nauczyć i pokazać świat z nieco innej perspektywy. Bardzo pożądanym kierunkiem, zwłaszcza przez miłośników gór, są Himalaje. To z pewnością niezapomniane i wspaniałe przeżycie, do którego jednak trzeba się uprzednio odpowiednio przygotować.

Podczas takiej podróży trzeba liczyć się z różnymi kosztami. Trzeba zapłacić m. in. za różnego rodzaju wstępy. Za wstęp do Parku Narodowego Sagarmatha zapłacimy 3000 INR

Konieczne jest również uiszczenie opłaty regionalnej Khumbu, która wynosi natomiast 2000 INR. Dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w Himalajach, w Jiri lub Shivalaya trzeba będzie zapłacić dodatkowo 3000 INR. Koszty wiążą się również oczywiście z noclegiem.

Znaleźć go można na przykład w Katmandu. Rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Im wyżej jednak znajdujemy się i im wyżej nocujemy, tym wzrasta również opłata. Posiłki oferowane są również zwykle w miejscach, w których zatrzymujemy się na nocleg. Od wysokości, na której właśnie się znajdujemy, zależy również cena posiłków.

Najtaniej będzie więc w Katmandu, natomiast za posiłek najwięcej będzie trzeba zapłacić w bazie pod Mont Everest lub w wiosce Gorak Shep, która stanowi ostatnią osadę, jaką na którą natrafić można po drodze na tę górę. Ceny w dużej mierze zależą więc od wysokości, na której akurat się znajdujemy, ale również mogą zmieniać się one sezonowo.

2.5/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.