Hawaje są piękne, ale Instagram cię okłamuje

Hawaje

Podróżowanie to marzenie wielu osób. Chęć ta podyktowana jest z różnych powodów. To nie tylko samo pragnienie, które rodzi się z powodu ciekawości co do innych części świata, czy też co do tego, w jaki sposób żyją inni ludzie.

Bardzo dużą rolę w kreowaniu takich pragnień w ludziach odgrywają obecnie media społecznościowe, takie jak na przykład Facebook, a także, przede wszystkim, Instagram. Ludzie karmieni są na tego typu portalach iluzjami pięknych i idealnych miejsc, które wyglądają jak z bajki lub też przypominają utracony raj na Ziemi.

Takie zdjęcia i takie ich aranżowanie typowe jest zwłaszcza dla egzotycznych względem krajów europejskich zakątki świata, w których postęp technologiczny i urbanizacja nie jest aż tak rozwinięta, a w zamian za to znajdują się tam piękne miejsca, które są dziełami natury.

Tęsknota za naturalnym środowiskiem i kontaktem człowieka z przyrodą może potęgować takie zjawiska na portalach społecznościowych. Jednym z miejsc, których tego typu przedstawienie jest szczególnie popularne na Instagramie, są Hawaje.

Hawaje to najmłodszy stan, należący do Stanów Zjednoczonych, który jako jedyny w całości leży na wyspach.

Jest położony w archipelagu Hawaje, a dokładniej usytułowany jest w części północno- środkowej Oceanu Spokojnego.

Jest to archipelag pochodzenia wulkanicznego, który składa się z wielu wysp. Hawaje charakteryzują się górzystą powierzchnią terenu, a także obecnością wielu czynnych wulkanów.

Jest to z pewnością bardzo egzotyczne, a przez to bardzo atrakcyjne dla wielu turystów miejsce. Jednakże trzeba wziąć pod uwagę, że wyidealizowane zdjęcia z Instagrama nie do końca oddają rzeczywistość i specyfikę tego miejsca, tak jak w przypadku wielu innych miejsc.

Oprócz pięknych i klimatycznych miejsc, można spotkać się z obszarami, które znane są z tak zwanego „prawdziwego życia”, które są nieuniknione i występują w każdym państwie czy miejscu, nawet tym najbardziej urokliwym.

Wyjeżdżając w daleką i egzotyczną podróż, warto wziąć więc pod uwagę fakt, że obrazki z danego miejsca niekoniecznie pokrywają się z rzeczywistością. Jednakże mimo to, a może zwłaszcza dlatego, warto zobaczyć je na własne oczy.

3/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.