Czym filmuję? Co polecam a co się nie sprawdziło?

filmowanie

Wybieranie się w podróż to coraz częściej nie tylko zakładanie, że będzie przebywało się tam na krótki czas, który szybko przeminie, a wspomnienia pozostaną zamazane i nieutrwalone. Coraz częściej kiedy wybieramy się w podróż, bardzo poważnie zastanawiamy się nad kwestią tego, w jaki sposób będziemy chcieli utrwalić daną chwilę, miejsca i doświadczenia, które związane są z podróżą.

Rozwój technologii umożliwia wiele różnych rzeczy, w tym między innymi odpowiednie utrwalenie na wysokim poziomie wspomnień z podróży. Wiele ludzi, którzy wyruszają w daną podróż, poprzestaje na zdjęciach. Dobrej jakości zdjęcia można zrobić obecnie za pomocą smartfona, więc ta kwestia nie szczególnie zaprząta ludziom głowy przed podróżami.

Jednakże są też i tacy, którzy wyruszając w podróż, chcą mieć z niej wysokiej jakości pamiątki w postaci nie tylko zdjęć, ale również filmów. Na to, aby w ten sposób utrwalić wspomnienia z niezapomnianej podróży, również istnieje kilka sposobów, spośród których każdy może znaleźć coś dla siebie.

Niektórzy decydują się na filmowanie swoim smartfonem. Posiadanie dobrej jakości telefonu sprawia, że wykonywanie nim nie tylko zdjęć, ale również filmów, jest na naprawdę wysokim poziomie, a jakość nie pozostawia wiele do życzenia.

Jest to z pewnością opcja dla tych, którzy nie lubią zabierać w podróż dużej ilości rzeczy, ale raczej ograniczać się do niezbędnego minimum.

Dla tych jednak, którzy chcą mieć z podróży bardziej profesjonalnie wykonane pamiątki, a zarazem nie przeszkadza im zabranie dodatkowej rzeczy, która może zająć trochę miejsca, dobrym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą bardziej profesjonalnego sprzętu, który umożliwi nie tylko uwiecznienie miejsc, przeżyć i doświadczeń, ale również sprawi, że uwiecznienie to będzie mieć wartość artystyczną.

W podróży sprawdzić się może kamera sportowa, tzw. bezlusterkowiec, dobrym pomysłem może być również zabranie małego drona, zwłaszcza wtedy, gdy zamierzamy podziwiać duże, otwarte przestrzenie. Można filmować z ręki, jednak kiedy zależy nam na dobrej jakości filmach, dobrym rozwiązaniem będzie również zabranie ze sobą statywu.

Istnieje wiele rozwiązań dotyczących tego, w jaki sposób filmować podczas podróży. Sposób, który wybierzemy, powinien być dobrze dostosowany do nas i naszego planu podróży.

3.7/5 - (ilość ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.