5 rzeczy, których nauczyłam się, gdy zostałam okradziona

rower

Ofiary złodziei to osoby w każdym wieku, każdej płci i koloru skóry. Portfele najczęściej padają łupem osób śledzących ruchy zagubionych turystów. To właśnie oni popełniają podstawowe błędy, których ja, nauczona doświadczeniem nie popełnię.

Dowiedz się, jak nie dać się okraść i zachować ostrożność na wakacjach. Zobacz na co zwrócić uwagę i jak nie dać się wykiwać. Dziś to dla mnie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Oto pięć błędów, które popełniłam.

1. Patrzenie się w ekran smartfona

Oczywiście większość ludzi korzysta dziś ze smartfona, a jeszcze więcej jest od niego uzależniona. Śledząc mapy, wydarzenia, powiadomienia można łatwo stracić czujność. To nie lada okazja dla złodziei, którzy tylko czekają na takie osoby. Mogą wówczas ukraść telefon, ale także telefon, torebkę czy portfel. Zachowuj czujność przez cały czas.

2. Zabieranie cennych rzeczy ze sobą

Jeśli masz możliwość, zostaw to co jest warte najwięcej w hotelu. Smartfon i niewielka ilość gotówki są najczęściej wystarczające do wyjścia na miasto. Zabieranie kosztownych gadżetów tylko zachęci potencjalnego złodzieja do działania. Będąc w obcym kraju nie warto ryzykować, bo ilość okradzionych osób jest drastyczna. Jestem przekonana, że nie warto kusić losu, a skorzystać z hotelowego schowka i mieć spokój podczas zwiedzania.

3. Noszenie rzeczy poza własnym zasięgiem wzroku

Panowie mają problem, ponieważ często noszą portfel w tylnej kieszeni spodni. To niebezpieczny nawyk, ponieważ pozbycie się dokumentów i pieniędzy może nastąpić wtedy w mgnieniu oka. Panie mają za to skłonność do noszenia torebek za biodrem, przez co dostęp do nich jest ułatwiony. Taki nawyk także można przepłacić utratą rzeczy osobistych.

4. Wchodzenie w tłum

Złodzieje czują się jak ryba w wodzie w zatłoczonych miejscach. Właśnie tam trzeba uważać najbardziej. Centra handlowe, komunikacja miejska, a nawet rynek miejski to miejsca niebezpieczne. Zachowaj szczególną ostrożność i staraj się obserwować ludzi dookoła. Złodzieje chcą uśpić Twoją czujność i oszukać percepcje niczym iluzjoniści. Spraw, by im się to nie udało.

5. Kontakt z nieznajomymi

Nie warto wchodzić w interakcje z osobami których nie znasz. A jeśli masz wobec nich dobre przeczucia, zachowuj się ostrożnie. Częstą praktyką kieszonkowców jest działanie w grupie. Część z osób ma za zadanie odwrócić Twoją uwagę od kradzieży, a druga wykonuje czarną robotę. Nawet jeśli o tym wiesz, możesz łatwo dać się nabrać na ten trik.

3.6/5 - (ilość ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.