Co Warto Zobaczyć w Ustrzykach Dolnych

Bieszczady

Ustrzyki Dolne, to wyjątkowo urokliwa miejscowość położona na Podkarpaciu. Z racji świetnego położenia oraz niebanalnych widoków, co roku przyjeżdża tu mnóstwo turystów, spragnionych aktywnego wypoczynku.

Niezależnie od pory roku, czekają tu atrakcje dla osób w każdym wieku.

Co Warto Zwiedzić w Ustrzykach Dolnych?

Jakiego miejsca nie pominąć, by wieczka była udana?

Niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców jak i turystów jest Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.

W Muzeum znajduje się kilka działów, poświęconych faunie i florze Bieszczad, kulturze i zwyczajów mieszkańców, architekturze oraz badania wody. Znajduje się tu mnóstwo eksponatów, które w przyjemny sposób pomogą zapoznać się z historią regionu. Miejsce chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi.

Kolejnym miejscem godnym odwiedzin jest Park pod Dębami. To właśnie w tym miejscu można odpocząć cała rodzina. Na terenie parku, prócz licznych alejek spacerowych, znajduje się duży i nowoczesny plac zabaw, dostosowany do wieku każdego, bawiącego się tam dziecka. Kolejnym atutem jest możliwość zorganizowania rodzinnego pikniku czy wspólnej gry w piłkę.
Trzecią propozycją, idealna dla miłośników sportów zimowych jest Wyciąg Narciarski.

To nowoczesny wyciąg narciarki, dostosowany do potrzeb nawet mniej doświadczonych narciarzy. znajdują się tu trzy trasy, na które można dojechać nowoczesną kolejką linową. Przy wyciągu funkcjonuje szkoła narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu, wyposażona w wysokiej jakości narty i przedmioty, niezbędne do stworzenia najlepszych warunków do jazdy.

To miejsce wprost idealne do uprawiania zimowych sportów i podziwiania bieszczadzkich krajobrazów.

Dla miłośników pieszych wycieczek polecamy Szlak przez Mały Król, z którego rozciągają się piękne widoki. Miejsce jest idealne dla spacerowiczów oraz fotografów, chcących wykonać piękne ujęcia. Trasa jest przyjemna i nadaje się również dla rodzin z dziećmi. To idealne miejsce na wypoczynek całą rodziną.

Ustrzyki Dolne są miejsce idealnym dla turystów, chcących zaczerpnąć świeżego powietrza i wypocząć w aktywny sposób. Niezależnie od pory roku, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

4.5/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.