Co Warto Zobaczyć 50 kilometrów od Warszawy

lew

Wycieczka za miasto jest fantastycznym rozwiązaniem na spędzenie weekendu w gronie rodzinnym. Liczne atrakcje, spacery a nawet sama okolica, pozwala się odprężyć, zrelaksować, poznać historię danego miejsca i przede wszystkim, zbliża do siebie wszystkich członków rodziny.

Choć Warszawa to duże miasto, posiadające liczne miejsca przeznaczone do relaksu, dla mieszkańców mogą one być po prostu nudne. Rozwiązaniem mogą okazać się pobliskie miejscowości, które kuszą licznymi atrakcjami i miejscami, które wprost idealnie nadają się na rodzinny odpoczynek.

Co Warto Zwiedzić 50 kilometrów od Warszawy

Pobliski Konstancin Jeziorna to miejsce idealne dla osób szukających spokoju i odpoczynku. W mieście znajdują się liczne ścieżki spacerowe oraz rowerowe, które biegną przez park.
Ponadto znajduje się tu tężnia, która ma doskonałe właściwości lecznicze. Wdychanie areozolu przyczynia się do obniżenia ciśnienia, zmniejszenia dolegliwości wywołanych alergią oraz poprawa kondycji górnych dróg oddechowych.

Tężnie nadają się dla ludzi w dowolnym wieku, dlatego można skorzystać z nich całą rodziną.

Drugą propozycją, na spędzenie miło czasu za miastem jest Lazurowe jezioro Osadnik Gajówka. To wyjątkowe miejsce jest tak magiczne i bajeczne, że odwiedzają je turyści niemal z każdego zakątka świata.

Lazurowe jeziorko, przypomina Karaiby z tym, że niestety nie można zażyć w nim kąpieli. Jeziorko powstało skutek wyrobiska minerałów, które w dalszym ciągu znajdują się na jego dnie. Kąpiel w nim jest bardzo szkodliwa, dlatego miejsce udostępniono tylko dla spacerowiczów oraz fotografów, chcących wykonać niebanalne sesje zdjęciowe. Lazurowe jeziorko najlepiej odwiedzić w słoneczny dzień, kiedy prezentuje się ono najlepiej.

Dla rodzin z dziećmi, kolejnym punktem, na mapie jest oddalone o kilka kilometrów zoo safari, gdzie mogą przyjrzeć się z bliska zwierzętom, poznać ich zwyczaje oraz zachowania. Wycieczka do zoo safari, to gwarancja świetnej zabawy.

To już wszystkie, choć nie jedyne propozycję na spędzenie czasu wolnego po za Warszawą. Liczne atrakcje nie pozwolą wedrzeć się nudzie i zbliżą do siebie wszystkich członków rodziny.

4/5 - (ilość ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.