Co pakować na wakacje na plaży

plaża

Odpowiednie pakowanie się to nie lada sztuka, nawet dla podróżników zaprawionych w bojach. Umiejętności pakowania nabyli tylko nieliczni, jednak każdy może korzystać ze sprawdzonych sposobów, które zaoszczędzą wiele nerwów i stresu podczas podróży.

Czy wiesz co zabrać do walizki i plecaka, aby niczego nie zabrakło? Oto nasze przypomnienie, dzięki któremu najpotrzebniejsze rzeczy będą z Tobą. Czas na plaże!

Jakie spakować ubrania?

Wakacje to czas odpoczynku. Warto niczego nie zapomnieć i cieszyć się czasem spędzanym poza miejscem zamieszkania. Pakując ubrania wylicz dokładnie ilość dni i przemyśl swój pobyt na wczasach. Eleganckie ubrania to ważny element garderoby i często są przydatne podczas balów i spotkań. Pamiętaj o nich, tak samo jak o stroju kąpielowym i kurtce przeciwdeszczowej. Warto mieć na względzie najgorsze, dlatego pamiętaj, że zły ubiór może zniweczyć najlepsze plany. W celu zachowania miejsca w torbie, spakuj rzeczy do worków próżniowych. Nie zapomnij o ręcznikach i bieliźnie.

Jakie wziąć kosmetyki?

Tu liczbę warto ograniczyć do minimum. Kobiety są skłonne do zabierania ze sobą wielu produktów, jednak ich objętość może okazać się za duża. W celu redukcji miejsca skorzystaj z darmowych próbek i małych pojemników, które są dostępne w drogeriach. Oszczędność miejsca jest ważna. Weź ze sobą kremy do twarzy, kremy z filtrem, akcesoria do pielęgnacji jamy ustnej, toniki i perfumy, żele antybakteryjne. Warto zaopatrzyć się w plastry przeciw przetarciom i gazę lub bandaż.

Co mi jest jeszcze potrzebne?

Nie zapomnij o dokumentach, bez których podróż może być niemożliwa. Bilet lotniczy, wiza, dowód osobisty, paszport to podstawy. Weź ze sobą także akcesoria cyfrowe, wszelkie ładowarki do telefonu, akumulatory do aparatu lub kamery, czyli to co przyda się do uwiecznienia radosnych chwil.

Nie zapomnij o spakowaniu rzeczy do aktywnego spędzania czasu w wodzie. Jeśli jedziesz autem to przyda Ci się materac, piłka i dmuchane zabawki, które sprawdzą się znakomicie. Zadbaj także o nakrycie głowy, chroniące przed udarem. Może być to również chusta. Koniecznie spakuj okulary przeciwsłoneczne (najlepiej z filtrem UV).

Jeśli nie jedziesz w długą podróż weź ze sobą suchy prowiant lub rzeczy na grilla, jeśli w danym miejscu można go rozpalić. Niektórzy zabierają nad morze parawany, jednak nie jest to punkt obowiązkowy udanego odpoczynku.

Nie zapomnij zabrać dobrego humoru.

4.5/5 - (ilość ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.