10 Interesujących Ciekawostek o Argentynie

wodospady

Argentyna to jedno z państw znajdujących się w Ameryce Południowej nad południowym Atlantykiem. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to jedno z pierwszych państw w rankingu pod względem Wskaźnika Rozwoju Społecznego na tym kontynencie. Jakość życia jest tam zatem wysoka – z tego względu do miejsca tego przybywa wielu Europejczyków szukających pracy.

Przykładem tego są Japończycy oraz Włosi, których ogromna liczba zamieszkuje te tereny. Jest 8 państwem pod względem wielkości wśród wszystkich krajów na świecie – zatem możemy wyobrazić sobie jak wielki obszar zajmuje.

Dodatkowo posiada wyjątkową historię oraz tradycje. Z miejsca tego pochodzi wiele sławnych osób między innymi papież Franciszek, który zyskał ogromną aprobatę ze strony wiernych.

Dziś zaprezentujemy kilka ciekawostek na temat Argentyny, które poszerzą waszą wiedzę oraz zachęcą was do odwiedzenia tego miejsca.

1. W Buenos Aires znajduje się najszersza aleja świata – posiada ona aż 14 pasów.

2. Co roku w Argentynie ginie około 100 osób z powodu ataku krokodyla.

3. W kraju tym wyjątkowe prawa posiadają orangutany – posiadają one prawo do życia, sprawiedliwości i wolności od krzywdy.

4. Polityka może nas zadziwiać, szczególnie tu, gdzie każda partia polityczna posiada własną markę piwa.

5. Co roku 8 czerwca w Argentynie obchodzone jest Święto Polskiego Osadnika.

6. Argentyńczycy uwielbiają słuchać radia – według statystyk spędzają przy tym 20 godzin tygodniowo.

7. Argentyna posiada swój własny sport narodowy – Pato. Jest to połączenie koszykówki oraz polo.

8. W Argentynie dla zabawy i uczczenie jednego z najlepszych piłkarzy założono Kościół Maradony – dziś ma on około 40 tys członków.

9. Argentyna to państwo, z którego wywodzi się tango. To tu możemy zobaczyć najbardziej żywiołowe występy.

10. W Argentynie możemy znaleźć wyjątkowe miejsce- jest to las w kształcie gitary.

Państwo jakim jest Argentyna przyciąga coraz więcej turystów. Być może przyczyną jego popularności jest klimat tam panujący oraz mieszkańcy, którzy są bardzo życzliwi dla turystów. Według nas jest to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić.

4.6/5 - (ilość ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *