Niesamowite cele, które są warte zachodu

miasteczko w Norwegii

Wycieczki napawają optymizmem miłośników dalekich podróży i nie tylko. Któż nie lubi poznawać tego co nieznane?

Zwiedzanie odległych krajów i tych lokalnych atrakcji jest fascynujące. Każdy kto podróżuje, żyje dwa razy, przez co jest to świetna forma aktywności dla ciała i ducha.

Obecnie na całym świecie możemy poznawać niezwykłe atrakcje, które rokrocznie ogląda cała gama turystów.

Dowiedz się gdzie wybrać się w podróż i co najlepiej zobaczyć na globie. Wybór miejsc nie jest w cale prosty.

Co warto zobaczyć w Polsce?

Z całą pewnością swoje kroki w Polsce warto skierować do Krakowa. Sam rynek główny mieni się jako wizytówka miasta.

Oprócz warto zobaczyć Kopiec Kościuszki, pomnik smoka Wawelskiego, Pomnik Grunwaldzki, czy kościół św. Piotra i Pawła.

W mieście znajdziemy wiele muzeów, na przykład Muzem Lotnictwa Polskiego czy podziemne Muzeum Krakowa. Duch miasta i mentalność napawają do wypraw w ten rejon Polski.

Podróż po Polsce warto okrasić o wycieczkę do stolicy. Tam Łazienki Królewskie są głównym punktem wyprawy. Warto zobaczyć starówkę i poznać bogatą historię Warszawy.

Jeśli chodzi o góry, dużą popularnością cieszy się Giewont w Tatrach. Wybierając się do Karpacza ciężko nie wejść na Śnieżkę, a w Zakopanem na Gubałówkę.

Również kurorty nadmorskie są znakomitym miejscem do odpoczynku z trójmiastem na czele. Nie ulega wątpliwości, że każdy znajdzie w Polsce coś dla siebie, dzięki różnorodności oferty.

Co warto zobaczyć na świecie?

Zmieniając skalę wypraw, trzeba powiedzieć, że i tu wybór jest ogromny. Na pierwszym miejscu w liście miejsc do zobaczenia, znajduje się Machu Picchu w Peru.

Najlepiej zachowane miasto Inków to skarb ludzkości. Polecamy odwiedzić także Taj Mahal w Indiach, Petrę – świątynię w skale, czy świątynie Bayon w Kambodży.

Światowe zabytki są fascynujące, także przez ich wielkość i rozmach. Oczywiście do listy należy dopisać Wielki Mur Chiński, statuę Chrystusa w Rio De Janeiro, czy Katedrę w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Są to zabytki, które niemal każdy kojarzy i widział je na własne oczy lub w mediach. Mimo popularności, warto odhaczyć je na swojej liście zabytków.

4.4/5 - (ilość ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *