Carsharing – Sprytny Sposób Na Oszczędność

Polska

Carsharing – co to oznacza?

Carsharing (car sharing, car-sharing) jest usługą polegającą na współdzielonym użytkowaniu aut osobowych. Usługa ma charakter zorganizowany i jest dostępna zarówno dla klientów biznesowych, jak i prywatnych. Mają oni możliwość korzystania z pojazdu bez obowiązków związanych z jego posiadaniem takich jak np. opłaty za ubezpieczenie, serwis czy tankowanie, co oczywiście nie zwalnia użytkownika z odpowiedzialności za wynajęty samochód. Są to największe zalety, jakimi odznacza się car sharing. Łódź i wiele innych dużych miast to miejsca w Polsce, gdzie można korzystać ze współdzielonych aut.

Carsharing – oszczędność czasu i pieniędzy

Lokalizacja dostępnych pojazdów oraz ich obsługa odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji. Każdy z operatorów, takich jak np. firma PANEK S.A., dysponuje w poszczególnych miastach parkingami dla swoich klientów, w związku z czym nie trzeba szukać miejsca postojowego (niekiedy zajmuje to sporo czasu). Ponadto opcja wypożyczenia samochodu na krótki czas za nieduże pieniądze jest rozwiązaniem niezwykle atrakcyjnym w wielu sytuacjach. Wpływa także na zmniejszenie natężenia ruchu w centrach dużych miast, co przekłada się na spadek ilości spalin emitowanych do atmosfery. O zaletach systemu współdzielonych aut świadczy m.in. to, że przeszło 25 proc. klientów firm carsharingowych rezygnuje z zakupu auta. To bardzo ważne zważywszy na fakt, że Polacy kupują coraz więcej samochodów.

Proste i przejrzyste zasady

Zasady obowiązujące w systemach carsharingowych są proste. Klient rejestruje się w aplikacji pobranej na smartfona, która wskazuje dostępne auta. Służy też do rezerwacji i otworzenia samochodu oraz zakończenia usługi. Zalecane jest, aby zapoznać się z regulaminem wybranego operatora – korzystanie z usługi oznacza jego akceptację.

4.7/5 - (ilość ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *