10 Największych Atrakcji w Krakowie

pies w Krakowie

Jednym z najbardziej znanych miast w naszym kraju jest Kraków. Dawniej był on stolicą naszego kraju, do czasu, gdy została ona przeniesiona do Warszawy.

Jest to miasto rozwijające się zarówno pod względem gospodarczym, jak i turystycznym, bowiem pojawia się tam coraz więcej propozycji dla osób odwiedzających je w celach rekreacyjnych.

Możemy zaplanować wyjazd na weekend lub na dłużej, na pewno spędzimy go w owocny sposób. Przedstawimy teraz dziesięć atrakcji, które wzbudzają zachwyt u turystów, którzy wybrali się właśnie do Krakowa na swój urlop.

1. Rynek Główny Krakowa – miejsce z ciekawą historią oraz piękną architekturą zachwyci każdego, szczególnie w słoneczne dni.

2. Kazimierz – uznawane przez turystów jako miejsce o wyjątkowym klimacie.

3. Bazylika Mariacka – zachwyci wszystkich fanów architektury sakralnej.

4. Stare miasto – jeden z najbardziej znanych elementów Krakowa, obowiązkowy punkt każdej wycieczki do tego miasta.

5. Zamek Królewski na Wawelu- kto z nas nie zna słynnej legendy o smoku wawelskim? Chociażby z tego powodu warto zajrzeć do tego miejsca.

6. Lost Souls Alley – dość nietypowa atrakcja- miejsce, które musi odwiedzić każdy fan domów strachu. Według turystów jeden z najlepszych w naszym kraju- adrenalina gwarantowana.

7. Krakil — Muzeum iluzji. Kolejne wyjątkowe miejsce, w którym można spędzić czas wspólnie z bliskimi niezależnie od wieku. Można tam przeżyć niesamowite emocje.

8. Sukiennice – zainteresują na pewno fanów architektury – można tu zrobić piękne zdjęcia.

9. Muzeum Sztuki Współczesnej – idealny pomysł na spędzenie popołudnia dla fanów sztuki. Można tu zapoznać się bliżej z pracami wyjątkowych artystów.

10. Ogród Zoologiczny – atrakcja dla całych rodzin. Naprawdę warto się tam wybrać, aby na własne oczy zobaczyć przeróżne gatunki zwierząt z całego świata.

W naszym artykule wyszczególniliśmy tylko kilka ciekawych miejsc, które można odwiedzić w trakcie pobytu w Krakowie. Miasto to posiada szeroką ofertę dla osób o różnych zainteresowaniach oraz w różnym wieku, dlatego warto wziąć je pod uwagę w trakcie szukania ciekawego miejsca na podróż.

4/5 - (ilość ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *