5 najlepszych szlaków rowerowych w Polsce i blisko granicy

rower

Podróżowanie rowerem może być niezwykle satysfakcjonujące i dobre z wielu powodów. To dobra opcja na spędzanie czasu zwłaszcza dla osób, które lubią przebywać na łonie natury oraz preferują aktywny wypoczynek. Podróżowanie na rowerze może być bardzo ekscytujące z wielu powodów.

To nie tylko aktywny wypoczynek na łonie natury, który pozwala na poprawę kondycji, a dzięki temu poprawienie swojego samopoczucia, ale również to świetna okazja do tego, aby poznać okolice i zakątki, których jeszcze nie widzieliśmy.

Po drodze w tego typu podróżach zwiedzić można również wiele ciekawych zabytków, jak również pomników przyrody. Aby wycieczka była udana, warto wybrać odpowiednią trasę rowerową.

1. Velo Dunajec- Małopolska

To szlak szczególnie dobry dla osób, które lubią górski klimat. Szlak prowadzi przez wiele malowniczych miejscowości, takich jak m. in. Zakopane, Nowy Targ, Gorce, a także Jezioro Czorsztyńskie czy Pieniński Przełom Dunajca.

2. Velo Baltica- Pomorze Zachodnie

To z kolei świetny wybór dla tych, którzy zdecydowanie preferują morskie klimaty zamiast gór. Jest to szlak, który biegnie wzdłuż Morza Bałtyckiego i leży w województwie zachodniopomorskim. Jest to zarazem bardzo klimatyczna i dobrze dopracowana trasa rowerowa w Polsce.

3. Blue Velo

To trasa, która również znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a nazywana jest również Odrzańską trasą rowerową. Jest to trasa, która biegnie przy granicy, wzdłuż Odry, a kończy się u wybrzeży Morza Bałtyckiego.

4. Bory Tucholskie- Kaszuby

Trasy rowerowe w Borach Tucholskich to niezwykle atrakcyjne turystycznie miejsce, zwłaszcza dla miłośników lasów i związanych z nimi widokami. Jest to jeden z najstarszych projektów tras rowerowych w Polsce, który mimo to cieszy się bardzo dużą popularnością. Bory Tucholskie to oryginalne miejsce, które warto odwiedzić również na rowerze.

5. Forteczna Trasa Rowerowa na Podkarpaciu

Jest to tematyczna trasa rowerowa w Polsce, która umożliwia poznanie znajdującego się tam zespołu obiektów. Poza tym, trasa ta przebiega przez malownicze i urokliwe okolice, które również warte są zobaczenia i zwiedzenia.

3.4/5 - (ilość ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.