5 błędów, które ludzie popełniają wynajmując samochód

samochody

Będąc na wakacjach w odległym kraju można zapomnieć o własnym transporcie, albo zdać się na samochód z wypożyczalni. Dzisiaj przybliżymy tą drugą drogę do przemieszczania w trakcie urlopu. Wynajmując samochód wiele osób popełnia kluczowe błędy. Dowiedz się jak ich uniknąć i cieszyć się z transportu wysokiej klasy.

1. Stawianie na niekorzystną ofertę

Pośród wszystkich kryteriów wybory, to właśnie cena odgrywa najważniejszą rolę, choć nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Korzystanie z pierwszej oferty z brzegu nie jest rozsądne, nawet w przypadku braku czasu. Warto dogłębnie przeanalizować umowę, dowiedzieć się wszystkiego na temat ukrytych opłat i dodatkowych kosztów. Pośród bogatej oferty wybierz modele, które spełniają Twoje oczekiwania pod względem komfortu. Nie musisz stawiać na auta z najwyższej półki, bo ich wartość wynajmu będzie wyższa. Porównaj oferty i wybierz mądrze.

2. Nie sprawdzona wypożyczalnia

Koniecznie przed wynajmem auta poznaj opinie klientów. Nigdy nie masz pewności, że będą one szczere, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa dadzą Ci realny ogląd na sytuacje. Nigdy nie podejmuj decyzji w ciemno. Spośród wielu firm łatwo trafić można na oszustów.

3. Brak dokładnego obejrzenia auta

Przede wszystkim sprawdź stan techniczny auta aby uniknąć oskarżenia o zniszczenie i aby dojechać na miejsce bezpiecznie. Na dzień przed weekendowym wyjazdem lub podróżą za granicą należy zweryfikować stan techniczny pojazdu z wersją osoby wynajmującej auto. Jeśli samochód nie jest w pełni sprawny, w każdej chwili możesz zrezygnować. Gorzej, jeśli podpiszesz umowę.

4. Pobieżne czytanie umowy

Dokładnie sprawdź, skąd masz wziąć auto i gdzie je odstawić. Jakich opłat dodatkowych możesz się spodziewać (na przykład za przekroczenie ilości kilometrów). Sprawdź czy otrzymasz w pakiecie potrzebne dla Ciebie wyposażenie dodatkowe. Mogą być to foteliki lub łańcuchy.

5. Wybierz model dopasowany do potrzeb

Grupa studentów w podróży nad morze będzie kierować się czym innym, niż ojciec zabierający w podróż żonę i dzieci. Zastanów się ile bagażu musisz zabrać na pokład. Podczas długiej podróży przydadzą się udogodnienia takie jak klimatyzacja, podłokietniki, elektryczne szyby i lusterka itd.
Czas ruszać w drogę!

3/5 - (ilość ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.