10 Ciekawostek o Brazylii

Rio de Janeiro

Jedno z największych państw świata – Brazylia. Zajmuje większą część Ameryki Południowej. Mieszka tam około 200 milionów mieszkańców. Państwo położone jest nad Oceanem Atlantyckim.

Ze względu na jego ogromną powierzchnię możemy znaleźć tam różnego typu krainy geograficzne zarówno wyżyny, jak i niziny. Jest to przepiękne miejsce pod względem wizualnym oraz przyrodniczym, ale również dzięki mieszkańcom, których możemy tam spotkać.

Odbywa się jedno z najbardziej znanych wydarzeń na świecie, które przyciąga tłumy turystów – jest to Karnawał w Rio. Brazylia to państwo z bogatą kulturą oraz historią. Znaleźć tam możemy różne grupy etniczne – w zależności od części kraju, w którym się znajdujemy.

Dziś przedstawimy wam kilka ciekawostek na temat Brazylii, aby poszerzyć waszą wiedzę na temat tego wyjątkowego miejsca.

1. Brazylia jest 27 razy większa od Polski.

2. Najdłuższa rzeka, która znajduje się w tym kraju to też najdłuższa rzeka na świecie – Amazonka.

3. W kraju tym zamieszkuje prawie 2 mln Polaków – więc wybierając się tam masz dużą szansę na spotkanie rodaka.

4. Pochodzi stąd najlepsza kawa – Produkuje się tu 25% światowej podaży kawy.

5. Znajduje się tam największy las deszczowy – Amazonia.

6. Na terenie Brazylii – dokładniej w Rio de Janeiro- znajduje się jeden z siedmiu cudów świata – posąg Chrystusa Odkupiciela.

7. Brazylijczycy są wielkimi fanami piłki nożnej – z tego powodu w telewizji nigdy nie puszcza się seriali w tym samym momencie co meczów piłkarskich.

8. Brazylia to kraj, w którym nie przywiązuje się dużej wagi do punktualności – nawet w telewizji programy pojawiają się z kilkuminutowym opóźnieniem.

9. Narodowym zwierzęciem w Brazylii jest papuga ara.

10. W kraju tym legalne są małżeństwa homoseksualne.

Brazylia jest krajem naprawdę wyjątkowym. To tu możemy bawić się w trakcie karnawału, oglądać mecze z naprawdę zaangażowaną publicznością lub zobaczyć miasto, w którym nie ma żadnych reklam zewnętrznych.

Przyjeżdżając do Brazylii wypijesz najlepszą kawę oraz poznasz wyjątkowych ludzi, których zapamiętasz na zawsze.

4.7/5 - (ilość ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *